U11 v Krajské zimní lize 2018/2019

U11 v Krajské zimní lize 2018/2019

Už na podzim jsme zahájili tažení Krajskou zimní ligou (KZL). Hrálo se v krásných velkých halách se skvělými palubovkami a zázemím. Pro nás to bylo vynikající zpestření přípravného období a bohatá konfrontace se zcela jinými oddíly. Turnaje se účastnilo na 30 mužstev z celého regionu. Měli jsme možnost poměřit síly s chlapci z Frenštátu, Kopřivnice, Frýdlantu, Fulneku, Krnova, F.M., Poruby, Karviné a dalších. Hrálo se čtyřkolově. Každého turnaje se účastnilo 6 týmů. Součet bodů dal konečné pořadí základní části. Následně byla družstva rozdělená pro boj o umístění.

V základní části se naši kluci umístili na krásném III. místě jen o 3 body za Frenštátem a o skore za Třebovicemi. Náskok před pronásledovateli činil 4 body. Z 20 zápasů jsme 16 x vyhráli, 2 x remizovali a 2 x odešli se skloněnou hlavou. Výsledky nás nominovaly do finálové skupiny. Skore 60:22 bylo odrazem dobré střelecké potence a vyneslo nám taktéž III. příčku. Na brankách se podílela většina hráčů, což je fajn. Po herní stránce tým působí ve většině zápasů kompaktně. Pokud hrajeme soustředěně a každý si plní své úkoly, jsme schopni potrápit i lepší soupeře. Bojovnost a verva nám totiž nechybí.

K finálovým duelům jsme byli pozvání do haly v Brušperku. Ze šestice finalistů jsme inkasovali nejvíce branek. Z tohoto důvodu (a hlavně s ohledem na jarní utkání, které jsou pro nás prioritou) jsme poslední tréninky na hale věnovali taktickým cvičením, rozestavení a zdvojování v obranné fázi a rozehrávce. Žel Bohu, fatální obrannou činnost jsme potvrdili a inkasovali i ve finále nejvíce golu. Naše bilance – 2 výhry, 1 remíza, 2 prohry – nám vynesla opět III. místo a bronzové medaile. O šest branek se shodně podělili po 2 – Oli, Pendy a nová akvizice Domi Folwarczny. Solidní úroveň předvedl poprvé hrající KZL – Tobi Klimsza. Nádherně zvládnuté zápasy s Frenštátem a Porubou pokazily kaňky v podobě naši tragické demolice 6:0 s Třebovicemi, kdy jsme nebyli schopni za 18‘ vystřelit na bránu a kruté remízy z Vřesinou v posledních sekundách, ačkoliv jsme převažovali. Nicméně – naše účinkování bylo určitě úspěšné a pro kluky obrovská zkušenost. Poděkování patří jak všem chlapcům (chyběl Danek F., Ivo, Niko – nelze brát všechny!), tak i Rodičům,kteří vážili výlety do podbeskydských vesniček a drželi nám palce.

Pavel Fukala