Úvodní derby pro naše barvy

Úvodní derby pro naše barvy

Jarní část divize E jsme odstartovali v Bohumíně. Okresní derby jsme zvládli a vybojovali cennou výhru.

FK BOHUMÍN – MFK HAVÍŘOV 1:2 (0:1)

Na horké bohumínské půdě jsme začali skvěle a už v 7. minutě se radovali z prvního jarního gólu, o který se postaral Marek Dawid. Utkání přineslo tuhý boj, kterému určitě nechybělo nasazení. Domácí se snažili o vyrovnání, které přišlo v 74. minutě. Když už se zdálo, že se týmy rozejdou smírně, rozhodl o naší cenné výhře pět minut před koncem Jan Klejnot. Zaznamenali jsme tak parádní start do druhé půlky soutěže.

„Bylo velmi pravděpodobné, že to dnes nebude o fotbalovosti, ale spíš o bojovnosti a nasazení, protože všechny týmy nehrály dlouhé měsíce soutěžní utkání. Navíc ještě nejsou terény zrovna kvalitní. To pak zákonitě více nevyhovuje těm týmům, které chtějí hrát kombinační fotbal, a my se za takový považujeme. Každopádně to bylo pro oba celky stejné a není se na co vymlouvat. Zápas byl plný osobních soubojů, což derby přináší a je to v pořádku. Kluci se s tím vypořádali velmi dobře a odměnou jim bylo vítězství, které mě moc hřeje. Dali do toho hlavně srdíčko, a za to jim děkuji,“ mohl chválit své svěřence trenér Miroslav Matušovič.

Branky: 74. Padych – 7. Dawid, 85. Klejnot

Sestava: Směták – Chlopek, Igbinoba, Zbavitel – Klejnot, Zupko, Skoupoý, Velčovský (81. Vrubel) – Dawid (88. Bajzath), Malchárek (90. Baran), Förster.