Starší přípravka boduje na Slovensku

Starší přípravka boduje na Slovensku

V sobotu 23.2. 2019 se hráči ročník 2008 doplnění o 2009 vydávají již brzy ráno do družebních Turčianských Teplic na halový turnaj osmi družstev. Účastníky jsou fotbalové akademie Nitry, Prievidze, Martina a dalších významných druholigových oddílů.

Úkolem trenéra je v nejdříve probudit „spící rytíře“ po téměř tříhodinové cestě busem. Nalosování jsme (jak se později ukazuje) do silnější skupiny. Chlapci si od první minuty na ploše získávají respekt soupeřů. Rázem jsme pasování na finalistu, což bývá nebezpečné. Nicméně – s bilancí výhry a dvou remíz hrajeme o bronzové medaile. Soupeř je knokautován výsledkem 6:0 a my si jdeme pro bronz s pocitem, že jsme neprohráli zápas a vítěze jako jediní v přímém souboji porazili. Individuální odměnu pro nejlepšího hráče si odváží náš Vojta Rychlík. Potud stránka sportovní. Je zde i aspekt společenský. Chlapci velice dobře reprezentovali MFK, ale i město Havířov. Dostali jsme proto pozvání na další zajímavou akci již letos na jaře. Tady je nutné poděkovat výboru MFK, který nám umožnil tento turnaj absolvovat a hradil veškeré výdaje. Dík patří i Rodičům za podporu.

Pořadatel se o nás vzorně postaral – oběd v restauraci, svačinky, sladkosti, pitný režim a bonus na závěr v podobě dvouhodinového pobytu v místním aquaparku. Kluci si dosyta užili tobogány, hodně „divokou řeku“ a další atrakce. Cesta zpět proto byla hodně veselá. Na odpočinek zbylo málo času, protože v neděli nás čekal další turnaj, ale to až příště.