Druholigový Třinec nad naše síly

Druholigový Třinec nad naše síly

Druhý přípravný zápas jsme sehráli na hřišti třineckých fotbalistů. Po rychlých gólech v úvodu jsme nemohli pomýšlet na lepší výsledek.

FOTBAL TŘINEC – MFK HAVÍŘOV 5:0 (4:0)

Domácímu favoritovi vyšel vstup do zápasu. Rychle se dostal do tříbrankového vedení, které dokázal ještě navýšit. Indiáni se do konce zápasu smažili, ale korigovat stav nedokázali.

„Zaspali jsme začátek, když už jsme v 15. minutě prohrávali o tři branky. To se s tak kvalitním týmem, jako je Třinec, těžko otáčí. Z pěti gólů jsme dostali tři ze standardních situací. To jsou pro mě strašně laciné branky. U standardky je to o zodpovědnosti jednotlivců a je důležité, aby byl každý koncentrovaný plně na pět sekund. Nic víc. Když to někdo vypustí, tak tím trpí celý tým. Samozřejmě, že byl soupeř herně lepší hlavně v individuálních schopnostech. Ještě aby ne, když to jsou profíci. Ale myslím si, že jsme si zbytečně nafackovali sami. Lehce jsme kazili druhou, třetí přihrávku v přechodové fázi, tím přicházeli o míč a dostávali se pod tlak. V mých očích to bylo s přehnaným respektem k soupeři. Taky to přidávám k tomu, že jsme nehráli v plné sestavě. Zase tak široká kádr nemáme a mladí kluci z dorostu se pořád ještě učí,“ konstatoval po zápase trenér Miroslav Matušovič.

Ten viděl v zápase i kladné věci.

„Pozitivně vidím to, že to kluci zvládli fyzicky a snažili se až do konce, i když byli pod tlakem. Teď je důležité si něco z toho vzít a poučit se pro příště,“ Dodal Matušovič.

Sestava: Přibyl (46. Směták) – Bajzath, Igbinoba, Zbavitel, Velčovský – Wojnar, Zupko – Vrubel (46. Baran), Matušovič (46. Hanauer), Dawid (46. Ševčík) – Malchárek.