Malí Indiáni se po skvělé sezoně chystají na zimu

Malí Indiáni se po skvělé sezoně chystají na zimu

Indiánská banda – není žádná sranda…“, tímto pokřikem jsme se 6x radovali z vítězství v naší skupině. Když přidáme jednu remízu – dělá to 19 bodů, a to je nejvíce z devítky účastníků soutěže. Poslední prohra v Karviné už nic nezměnila na našem skvělém podzimu a jistým postupem do jarních kol. Pro statistiky ještě skore 66:36 a průměr přes 8 vstřelených branek a 4 inkasované na zápas (škoda poslední prohry!).

V průběhu sezony jsme absolvovali dva turnaje (MFK a Bludovice). Podstatnou věci je rozšíření kádru o 5 nových chlapců, většinou mladších – 2009 ročníků. Ti se opatrně integrují. Dostali možnost naskočit do ostrých zápasů. Samozřejmě nikdo nečeká, že je budou rozhodovat, od toho tam jsou ti zkušenější. Zatím se připravují na to, aby mohli nést tíhu zápasů v příštím ročníku.

Co nás čeká? Pomalu přecházíme do tělocvičen. S tím jsou spojeny turnaje. První hrajeme v Ostravě (Vítek Cup). Je to prestižní turnaj vybraných družstev. Jsme vděční za pozvání a je to i ocenění naší společné práce. Dále se účastníme KZL (Krajská zimní liga) za účasti zcela jiných oddílů, než se kterými se běžně potkáváme (Frýdlant, Krnov, F.M….). Jsem zvědav, jak obstojíme. Stejným systémem se hraje OFS – zimní liga za účasti „starých známých“ Gascontrol, Slovan, Albrechtice, Těrlicko… Je to série několika turnajů, kdy vyvrcholením je hra o umístění v březnu 2019.

A naše interní činnost? 31.10. jsme si zahráli na trávě přáteláček se vítězem druhé skupiny (nastříleli tam 140 golů!) a byli jsme důstojným a vyrovnaným partnerem. Opět dostali možnost hrát všichni naší noví hráči v pravidelném střídání. Poslední zápas chceme odehrát 7.11. s naší U12 a tím ukončit působení venku. Dále máme v plánu připravit klukům „Mikuláše“ a závěr roku (s rodiči). Vše pochopitelně sportovně, po řádném propocení trika.

Banda – sranda“ to však často nebývá. Je to kus odříkání, práce, někdy i kompromisů (škola – fotbal). Tímto chci zároveň poděkovat rodičům za jejich investovaný čas, uvolňování se z práce a také podporu na tribuně i mimo ní.