Povinné body jsme získali s přehledem

Povinné body jsme získali s přehledem

Po zasloužené výhře jsme se vrátili do vrchní poloviny vyrovnané tabulky.

MFK HAVÍŘOV – TJ SOKOL ÚSTÍ 2:0 (2:0)

Po celý zápas bylo patrné, že je kvalita na naší straně. Na první pohled bylo jasné, že hosté tahají za kratší konec provazu a budou rádi, že neodjedou s nadílkou. Do vedení jsme se dostali už v 6. minutě, když se prosadil Tomáš Wojnar. Stejný hráč se postaral i o druhý gól, když potrestal hrubku ústeckého gólmana. Indiáni byli při chuti, ale další šance zahodili. Hosté se dostávali pře naší braku sporadicky, ale byli dvakrát blízko gólu. Nejdříve se zaskvěl skvělým zákrokem brankář Slavík a v poslední minutě nás od pohromy dokonce zachránila tyč.

Ve druhé části jsme byli nadále lepším celkem. Hosté byli jen stínem týmu, který předváděl dobré výkony v minulé sezoně a není divu, že v této doposud pouze třikrát remizoval. Škoda, že naše finální fáze nebyla lepší. Prohospodařili řadu příležitostí ke zlepšení skóre. Největší šanci spálil Wojnar, který odmítl hattrick zahozenou penaltou po faulu na Skoupého. Očekávaná výhra byla každopádně zcela zasloužená.

„Splnili jsme povinnost a zvítězili. To dnes bylo nejdůležitější. Vytvořili jsme si šancí tak na dva zápasy, ale naložili jsme s nimi mizerně. Tohle jediné můžu hráčům vytknout. Jinak šli od první minuty za vítězstvím a za to jim patří dík,“ konstatoval po utkání trenér Miroslav Matušovič.

Branky: 6. a 18. Wojnar.

Sestava: Slavík – Guendouze, Igbinoba, Macík – Klejnot, Wojnar (79. Bajzáth), Zupko (79. Baran), Skoupý – Hottek (69. Bujok), Bibaku, Dawid.