S Opavou jsme vybojovali bod

Vyrovnaný zápas skončil i po velkých chybách na obou stranách ve druhé půli remízou.

MFK HAVÍŘOV – SFC OPAVA B 1:1 (1:1)

Hosté posílení několika ligovými borci začali s chutí, ale velké šance měli v první desetiminutovce domácí. To Opavské asi vystrašilo a jejich ofenzivní choutky už nebyly tak velké. Rezerva SFC měla mírně navrch a ve 38. minutě se dočkala vedení, když povedenou akci zakončil Jankauskas. Indiáni nesložili zbraně a hned z první protiakce mohli vyrovnat. Parádní střela Marka Dawida minula jen těsně levou šibenici. Stejný hráč o chvilku později vybojoval důležitý míč a do kabin se šlo nakonec za nerozhodného stavu, když svou fotbalovost opět předvedl Jakub Hottek. Ten chytrou střelou nedal brankáři hostů sebemenší šanci na zásah – 1:1.

Ve druhé půli pokračovala vyrovnaná bitva s minimem šancí. První tutovku měli na kopačkách hosté. Nordin Quendouze namazal Jurerčkovi, který díky tomu běžel sám na gólmana Smětáka. Toho přehodil, ale naštěstí minul i branku. Stejnou hrubku vyrobili vzápětí i hosté a Jan Klejnot se ocitl sám pře brankářem Vyklickým. Místo umístěné střely vsadil na razanci a míč napálil přímo do ochránce opavské branky. V úplném závěru měli Indiáni blízko k tomu, aby strhli vítězství na svou stranu. Lukáš Skoupý dopravil dokonce míč hlavou do sítě, ale radost mu i nakonec vzalo postavení mimo hru.

„Myslím si, že remíza odpovídá tomu, co se dělo na hřišti. Opava má velice kvalitní tým navíc doplněný o ligové hráče. Přesto jsme měli v první půli víc závarů ve vápně my, kdy jsme mohli skórovat, ale nabyli dost důrazní. Ve druhé části byl soupeř lepší na míči a naše hra nebyla podle mých představ. Přežili jsme po banální chybě obrovskou šanci Opavy a pak stejně velkou zase nedali, takže jak jsem řekl, remíza je spravedlivá,“ zhodnotil utkání hrající trenér Miroslav Matušovič.

Branky: 43. Hottek – 38. Jankauskas.

Sestava: Směták – Guendouze, Matušovič, Igbinoba – Klejnot, Wojnar, Zupko (70. Macík), Dawid (83. Bujok), Skoupý – Bibaku.