Z jasné záležitosti drama se šťastným koncem

Moc nechybělo a ztratili jsme v závěru třígólový náskok. Definitivní pojistka přišla v nastavení.

MFK HAVÍŘOV – SK DĚTMAROVICE 4:2 (1:0)

Zápas jsme začali s územní převahou. Hosté sice pozorně bránili, ale naše šance přesto přišly. Jako v předchozích zápasech zafungovala spolupráce Bibaku Wojnar, ale druhý jmenovaný v tutovce přestřelil branku. Pak se prezentoval dalekonosnou parádní bombou Jakub Hottek. Cestě míči do sítě zabránil jen skvělým zákrokem brankář Stach. První gól přinesla 32. minuta. Po rohu se ve skrumáži prosadil do vlastní sítě hlavou Hrtánek a Indiáni vedli zaslouženě 1:0. Brzy nato mohlo být srovnáno. Ristovský se vyhnul ofsajdové pasti a postupoval sám na brankáře Smětáka. V koncovce ale totálně zkolaboval, když při kličce zavrávoral a míč mu vzali vracející obránci.

Ve druhé půli začali hrát hosté aktivněji, ale doplatili na nepřesnost v rozehrávce ve středu hřiště. Po vypíchnutí míče postupovali tři Indiáni sami na branku, situaci vyřešili dokonale a Wojnar odčinil dvě předchozí spálené šance gólem na 2:0. Když v 77. minutě přidal Hottek krásný gól, když si po rohu navedl míč do vápna a zakroutil míč zadní tyč, zdálo se být rozhodnuto – 3:0. Jenže opak byl pravdou. V úmorném vedru, které vzalo hodně sil, se hrál překvapivě neuvěřitelně hektický závěr se šancemi na obou stranách. Hosté dvě využili a tlačili se za vyrovnáním. Tomu nakonec zabránil skvělými zákroky v nastaveném čase Radim Směták. Díky tomu mohla přijít po rychlém protiútoku pojistka Pavla Zupka na 4:2.

„Dnes na nás bylo znát, že máme třetí utkání v týdnu. Hlavně to středeční nás stálo hodně sil, a to se projevilo na naší hře. Bylo to takové ospalé a pomalé. Představoval bych si to jinak, ale mám proto vysvětlení. I přesto jsme rád, že jsme získali důležité body, protože dnes to bylo hlavně o vůli a hráči ji prokázali. Za to jim patří dík a také lidem, kteří nás přišli podpořit,“ řekl po utkání hrající trenér Miroslav Matušovič.

Branky: 32. Hrtánek (vlastní), 60. Wojnar, 77. Hottek, 90+2 Zupko – 81. a 85. Škuta.
Sestava: Směták – Macík, Hottek, Igbinoba – Gundouze (65. Bujok), Wojnar (75. Bajzath), Zupko, Klejnot – Matušovič (56. Skoupý), Bibaku, Dawid.

[Best_Wordpress_Gallery id=“22″ gal_title=“mfk-detmarovice“]