Z poháru jdeme až po velkém boji

O postupu rozhodli Petřkovičtí až dvěma góly v samotném závěru.

MFK HAVÍŘOV – FC ODRA PETŘKOVICE 1:3 (0:0)

Už první minuty naznačily, že Havířovští nedají svou kůži zadarmo. Na zodpovědný výkon týmu nemohli najít hosté účinnou zbraň a dostali se jen do jedné šance po samostatné akci Chlopka.

Ve druhé části vstřelili hráči Petřkovic po vhazování rychle první gól a na trávníku se očividně zrychlilo a přitvrdilo, takže se bylo neustále na co dívat. V 62. minutě předvedl parádní akci Christopher Bibaku. Utekl obraně a naservíroval míč před prázdnou branku Tomáši Wojnarovi, který vyrovnal na 1:1. Hosté poté zapnuli na vyšší rychlostní stupeň, ale proti dobře hrajícím Indiánům se nemohli dlouho prosadit. To se jim podařilo až v úplném závěru, když už se zdálo, že je prodloužení nevyhnutelné. Nejdříve zakončil v 86. minutě pěknou akci střídající Kania a v nastavení pečetil výhru a postup Petřkovic do druhého kola Mol Cupu Ptáček.

„Šli jsme do zápasu s tím, že chceme odčinit katastrofální výkon z Heřmanic a dokázat hlavně sami sobě, že to byl ojedinělý výpadek, který se nebude opakovat. I přes prohru si myslím, že se nemáme za co stydět. Kluci to odmakali na sto procent, což je pro mě jako trenéra nejdůležitější. Fotbal je o chybách a my jsme je dnes udělali na začátku druhé půle a na konci zápasu. Proto nejdeme do dalších kol a gratulujeme soupeři k vítězství. Myslím si, že jsme byli více než vyrovnaným soupeřem a prohráli jsme se vztyčenou hlavou,“ konstatoval po utkání hrající trenér Miroslav Matušovič.

Branky: 62. Wojnar – 46. Regec, 86. Kania, 90. + 2 Ptáček.

Sestava: Směták – Macík, Hottek, Igbinoba – Guendouze, Wojnar, Zupko, Klejnot – Matušovič, Bibaku, Dawid.

[Best_Wordpress_Gallery id=“21″ gal_title=“mfk-petrkovice“]