Vstup do nové sezony nám vyšel

V derby jsme zdolali Bohumín díky povedené první půli.

MFK HAVÍŘOV – FK BOHUMÍN 2:0 (2:0)

V úmorném vedru se hrál velmi svižný fotbal. Oba celky se snažily o ofenzivní akce, takže si diváci mohli užít zajímavou podívanou. Indiáni byli mnohem aktivnější a jejich akce byly navíc hodně nebezpečné. Na úvodní branku se čekalo do 12. minuty, když Bibaku vybídl v pokutovém území ke skórování Tomáče Wojnara – 1:0. O chvíli později vystřelil Igbinoba, k dorážce se hrnul Bibaku, jehož jeden z beků stáhl za dres k zemi. Jasnou penaltu neviděl snad jen jediný člověk na stadionu, a ke vzteku zrovna ten, který měl v puse píšťalku. Přesto mohla skončit akce nakonec gólem, ale Mirek Matušovič odkrytou branku z deseti metrů minul. Tlak Indiánů pokračoval a vyústil v zasloužené pojištění náskoku. Opět zafungovala stejná spolupráce jako při prvním gólu, jen s tím rozdílem, že tentokrát zakončil akci Bibaku – 2:0. Otřesení hosté hned po výkopu vyrobili hrubku a Marek Dawid běžel sám na brankáře, ale ten nakonec těsně minul branku. Hosté se také snažili a po jedné standardní situaci se radovali ze snížení. Radost jim ale nakonec pokazil ofsajd.

Ve druhém poločase Indiáni ubrali na tempu a Bohumínští se dostali více do hry. Tlačili se koncovky, ale v té byli bezradní. Když už se jim podařilo zakončit, zasáhl ve formě chytající Radim Směták, který vytáhl zázračně i tečovanou střelu. I díky tomu jsme výhru uhájili a připsali si zaslouženě první tři body v nové sezoně.

„Jsem rád, že jsme vstup do sezony zvládli, což není jednoduché. Byl jsem v očekávání, jak to bude po tolika změnách v týmu. Nebylo totiž moc času na zapracování nových hráčů. Ale musím přiznat, že jsem byl v první půli mile překvapený, jak jsme to zvládli. Myslím si, že jsme si první poločas zasloužili vyhrát, protože jsme byli ve všech směrech lepší než soupeř a diváci viděli i spoustu pěkných akcí. Ale jak už to bývá další góly jsme mohli přidat, ale nepřidali a pak přišlo uspokojení. Vyklidili jsme zbytečně pole a nechali hrát soupeře, který byl ve druhé půli lepší než my. Chápu, že fanoušci by chtěli, abychom hráli pořád jako v prvním poločase. Taky bych to rád viděl jako trenér, ale vím jaké to je z pozice hráče a ještě v takovém počasí. Důležité je, že jsme to zvládli a z druhého poločasu se musíme poučit, protože dobrý nebyl. Chtěl bych poděkovat nejen hráčům, ale lidem, kteří nás přišli podpořit,“ zhodnotil utkání hrající trenér Miroslav Matušovič.

Branky: 12. Wojnar, 23, Bibaku

Sestava: Směták – Macík, Hottek, Igbinoba – Bujok (67. Bajzath), Wojnar (90. Baran), Zupko, Klejnot – Matušovič (83. Zbavitel), Bibaku, Dawid.