Výhra v poháru nás posílá do prvního kola

S nováčkem divize jsme měli hodně problémů, o postupu rozhodla jediná branka.

SK DĚTMAROVICE – MFK HAVÍŘOV 0:1 (0:1)

Od počátku jsme měli míč více na kopačkách, ale jako první se dostali do velké šance domácí. V 7. minutě si připsal gólman Směták hned tři těžké zákroky. Poté pokračoval náš platonický tlak, kterému chyběla lepší finální fáze. K otevření skóre byli blíž oipět Dětmarovičtí. Pospěch naštěstí hlavou minul prázdnou branku a nakonec udeřilo na druhé straně. Christopher Bibaku dostal ve 41. minutě míč na hranici pokutového území, přešel přes tři hráče a po jasném faulu se nakonec pískala penalta. Tu proměnil bezpečně Jan Klejnot a Indiáni se ujali vedení.

Ve druhé půli se obraz hry moc nezměnil. My jsme nadále drželi míč na kopačkách, ale domácí využívali každou příležitost k ohrožení branky. Náš náskok mohl pojistit Marek Dawid. Nejdříve minul v samostatném nájezdu těsně branku a pak v ideální pozici nedokázal zpracovat míč a zakončit.

V hektickém závěru se opět vyznamenal Radim Směták. Nejdříve zlikvidoval střelu, při které už domácí zvedali ruce nad hlavu a pak se vytáhl i proti dalekonosné ráně do šibenice.

V hektickém závěru se domácí tlačili za vyrovnáním. Nejdříve spálili tutovku a pak se dočkali, když po samostatné akci dopravil do sítě jeden z domácích borců. Radost jim trvala ale jen chvíli, protože pomezní jí utnul odmáváním těsného ofsajdu, když jeden z útočníků bránil podle sudích ve výhledu našemu brankáři. I díky tomu jsme těsnou výhru uhájili a postoupili do 1. kola Mol Cupu, ve kterém nás čeká utkání s třetiligovými Petřkovicemi, které vyhrály předkolo v Heřmanicích.

Branka: 41. Klejnot (pen.)

Sestava: Směták – Macík, Igbinoba, Zbavitel (78. Greger) – Bujok (72. Baran), Wojnar, Matušovič (87. Bajzath), Zupko, Klejnot, Dawid – Bibaku.

[Best_Wordpress_Gallery id=“19″ gal_title=“detmarovice-mfk“]