Potvrzeno, Tomáš Omasta odchází do Třince

Záložník Indiánů Tomáš Omasta uspěl v testech v druholigovém FK Třinec. Odchovanec MFK Havířov se díky tomu pokusí prosadit v profesionálním fotbale.

„O Tomáše byl dlouhodobý zájem z vyšších soutěží, takže bylo jasné, že ho napořád neudržíme. Měli jsme spolu na toto téma řadu rozhovorů a vždy jsem mu říkal, ať ještě vydrží, že může mířit výš, než do klubů, které o něj předtím projevily zájem. Jsem moc rád, že si nechal poradit a že je díky tomu dnes šťastný. Z pohledu trenéra vím, že přicházím o kvalitního a těžce nahraditelného hráče, ale na druhou stranu mě hřeje, že z našeho týmu míří do profesionálního klubu. Tohle je nejlepší vizitka našeho klubu a zároveň velká motivace pro další hráče, kteří vidí, že se dá dostat z divize mnohem výš a případně se fotbalem i živit,“ uvedl sportovní manažer Miroslav Matušovič, který věří, že se Tomášovi bude v Třinci dařit a předpovídá mu další úspěchy.

„Tomáš má správný charakter a ví přesně, čeho chce dosáhnout. Bylo mi ctí s ním pracovat a za celý MFK Havířov mu přeji hodně sportovních i osobních úspěchů,“ dodal Matušovič, který hráče rovněž zastupuje.