Vydařená tečkaU8

Našim malým chlapcům z ročníku 2010, se závěr sezony znamenitě vydařil. V neděli 17.6. odcestovali do polského Tworkowa na mezinárodní turnaj těchto ročníků. Sešlo se 20 mužstev rozlosovaných do čtyř skupin. Každá skupina odehrávala své zápasy v jednom z rohů hřiště.

Již úvodní zápas a 1. vstřelená branka v 1.minutě svěřence, ale i samotného trenéra Lukáše Fišera jaksepatří nabudila. Stejné to bylo s početnou skupinou rodičů, jež vážili podpořit své ratolesti v litých soubojích. Remíza 5:5 se silným soupeřem polské fotbalové akademie z Raciborza byla jen zahřívacím kolem. Následná vítězství nás dostala na 2. příčku pětičlenné tabulky právě za výše zmíněnou akademii. To stačilo na postup do nejsilnější skupiny hrající o medaile. Co čert nechtěl – hned 1. zápas proti ním!

Tentokrát jsme neponechali nic náhodě a zvítězili v poměru 3:1. Objektivně však je třeba přiznat, že soupeř přijel sotva se šestici hráčů a to oproti naším jedenácti klukům byl výrazný handicap. Nicméně – vidina medaile se blížila. Příslovečná „brambora“ nám byla málo. S vervou jsme se pustili do druhého soupeře a tím nám byli domácí hráči Tworkova. Vydřené vítězství 1:0 a medaile jsou naše! Další dva zápasy se nám už nepodařilo bodovat a tak odjíždíme na prázdniny s bronzem, hromadou zkušeností a hlavně s radostí a optimismem do další sezony. Poděkování zde patří především trenéru Lukáši Fišerovi, jenž skvěle koučoval tým a chlapcům byl i příslovečným „otcem“ v kritických chvílích. Zapomenout nelze ani na rodiče, kterých bylo doslova „plné hřiště“. Vyzdvihovat osobnosti by nejspíše nebylo úplně vhodné, neboť všichni ze sebe odevzdali maximum a šli až na svoje dno. Jedni goly stříleli, jiní padali do střel soupeře a tak by to mělo být! Skvělá práce – díky všem!

Sejděme se po prázdninách s cílem dále rozvíjet své fotbalové dovednosti, učit se novým věcem a dále fotbalově růst. Nesmíme zapomínat, že tento kolektivní sport rozvíjí i lidské stránky – učí systematičnosti, rozvíjí morálně – volní vlastnosti, disciplinu, zodpovědnost…Tak ahoj v srpnu 2018!

Koordinátor přípravek – Pavel Fukala