Žáci v derby smírně

Starší žáci v krajském přeboru remizovali v derby na hřišti Horní Suché.

HORNÍ SUCHÁ U15 – MFK HAVÍŘOV U15 2:2 (2:0)

Do utkání jsme vstoupili velice špatně a ihned se dostali pod tlak. Od nás ustrašená hra proti fyzicky mnohem vyspělejšímu týmu. Kluci měli přes přílišný respekt v osobních soubojích, které prohrávali jak na běžícím páse. Na hřišti byli dva tři hráči, kteří se nebáli podstupovat souboje a to je málo. Díky tomu se nám nedařilo vůbec nic. Tropili jsme spoustu chyb, chyběla kombinace, střed pole absolutně vypadl z role. Poločasový výsledek 2:0 pro domácí byl pro nás milosrdným. Do druhé půle jakoby nastoupil zcela jiný tým. Okamžitě jsme převzali iniciativu, byli důslednější v soubojích, začali jsme více spolupracovat a postupně si vytvářeli gólové příležitosti. Dvě z nich se nám podařilo přetavit v gól. Týmu to nestačilo, fyzicky na tom byl mnohem lépe než soupeř, snažil se strhnou vítězství na svou stranu, to se však už nepodařilo. Oceňuji druhou polovinu utkání, kdy se kluci za nepříznivého
stavu semkli a začali být soupeři nebezpečným. Fotbal se však hraje na dva poločasy a tak konečný nerozhodný výsledek je spravedlivý,“ konstatoval trenér Petr Válek.

Branky: Pomykacz Jan, Štachel Lukáš

Sestava: Pražák Adam – Pomykacz Jan, Venglář Filip, Běčák Martin, Stavinoha Jan, Kisza Alex, Draxler Josef, Čípel Matyáš, Toman Vojtěch, Volný Matyáš, Bednář Adam, Nikolis Giorgios, Golis Roman, Štachel Lukáš, Holinka Michal