Zimní příprava

Zimní příprava A týmu odstartuje prvním tréninkem 10. ledna. O definitivním složení kádru se stále jedná, takže o případných posilách se ještě v tomto okamžiku mluvit s jistotou nedá. Jistý je ale Více »

Podzimní sezona skončila

Utkání s Bohumínem bylo pro A tým na podzim poslední. Na základě aktuálního vývoje klimatických podmínek ŘK FAČR Moravy rozhodla o odložení předehrávaného 16. kola soutěží Fortuna MSFL a Fortuna MS Divizí. Toto Více »

Derby rozhodly dva Wojnarovy góly

Souboj sousedů v tabulce jsme zvládli a udrželi páté místo. MFK HAVÍŘOV – FK BOHUMÍN 2:1 (2:1) Od počátku jsme měli v zápase více ze hry. Omasta po uklouznutí Košťála nasadil ke kličce gólmanovi Více »

V Hranicích jsme dvakrát dorovnali skóre

Domácí porážku s Opavou se nám podařilo odčinit jen částečně. FK HRANICE – MFK HAVÍŘOV 2:2 (2:1) Týn nastoupil bez zraněného Omasty a vykartovaného Lisického. Přesto jsme začali aktivně, ale jako první udeřili Více »

Slepené góly v první půli rozhodly celý zápas

Ve Slavičíně jsme nezvládli prví poločas a odjeli s třígólovou nadílkou. FC TVD SLAVIČÍN – MFK HAVÍŘOV 3:0 (3:0) Do zápasu jsme vstoupili lépe, ale aktivitu jsme nedokázali vyjádřit gólově. Nakonec opět zavládlo Více »

 

Další ztráta přišla v domácím prostředí

Rezerva Opavy otočila zápas ve svůj prospěch, z posledních čtyř utkání jsme vytěžili jen jeden bod.

MFK HAVÍŘOV – SFC OPAVA B 1:2 (1:0)

Utkání začalo s téměř hodinovým zpožděním. Oba celky už se domluvily kvůli silnému větru na přeložení utkání, ale pak se počasí umoudřilo a zápas se odehrál. Někteří hráči soupeře se dokonce museli vracet, když už Havířov opustili.

Zápas samotný to ale nijak neovlivnilo. Od první minuty se hrál velmi zajímavý a kvalitní fotbal. Hosté měli více šancí, ale do vedení jsme šli my. Boris Förster nejdříve předvedl skvělé sólo, které zastavili hosté jen faulem, a poté sám poslal parádní střelou míč z přímého kopu do sítě – 1:0. Opavští se snažili o srovnání a byli aktivní, ale dvakrát trefili jen brankovou konstrukci.

Ve druhé části se nad stadionem opět zatáhlo a za silného deště se museli všichni hráči vyrovnat s nesmírně těžkým terénem. Hosté se dočkali vyrovnání, když také udeřili z pžímého kopu. Pak měl soupeř více ze hry, ale my jsme si vypracovali tři obrovské šance. Když se dvakrát odmítl zapsat do střelecké listiny náš současně nejlepší střelec Lukáš Skoupý, potrestali to Opavští dokonale a po druhé brance si připsali plný bodový zisk.

„Určitě to byl zajímavý zápas, kterému by ale víc slušela remíza. Nás musí mrzet hlavně promarněné šance za stavu 1:1. Aspoň jeden gól z těchto příležitostí prostě dát musíme, jinak se nám to takhle vymstí,“ konstatoval zklamaný hrající trenér Miroslav Matušovič.

Branky: 21. Förster – 66. Jurečka, 78. Litwiak.

ČK: 89. Lisický

Sestava: Směták – Lisický, Bialek, Cigánek, Omasta (59.Švábík), Klejnot, Matušovič, Zupko, Skoupý L., Förster, Lišaník.

mfk opava 07
mfk opava 07
« 1 z 17 »