Žáci sbírali cenné body

MFK HAVÍŘOV U15 – KRNOV U15 2:0 (1:0)

„S Krnovem to byly vždy těžké, vyrovnané zápasy a dnes tomu nebylo jinak. V podstatě celá první půle patřila hostům, kteří si vytvořili tři velké šance. V prvním případě skvěle zasáhl náš golman, ve druhém nás zachránilo břevno a ve třetím už míč mířil do prázdné branky, naštěstí jsme jej z brankové čáry dokázali dostat do bezpečí. Nám se nedařilo snad vůbec nic, chyběla mezihra, v záloze jsme byli málo nápadití, u všeho bylo pozdě, osobní souboje také nebyli naší silnou stránkou. Fotbal se ale hraje na góly a my dokázali jeden vstřelit. Ve 33. min. nám vyšla křídelní akce, kdy Honza Pomykacz přihrával Honzovi Stavinohovi před prázdnou branku, a ten se nemýlil 1:0. Druhá půle nabídla v našem podání o poznání lepší výkon. Zlepšení bylo hlavně ve spolupráci, přechodu do útočné fáze, solidně jsme pracovali na obou krajích a postupně si vytvářeli gólové příležitosti. Jedna z nich byla dotažené až do gólového efektu, když se svou dravostí zbavil protihráče Pomykacz a ten opět servíroval přihrávku před prázdnou branku, kde skvěle naběhl Draxler a bylo to 2:0. Výborně nám pracoval v defenzívě Alex Kisza, který ve svými kolegy dokázal hasit útočné výpady Krnovských ještě před jejich zakončením. Utkání už jsme v pohodě dotáhli do vítězného konce. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, ten první nám nevyšel, druhá půle byla o poznání lepší, utkání by slušela remíza, ale šťastnější a efektivnější jsme byli mi, pro nás důležité body,“ konstatoval trenér Petr Válek.

Branky: Stavinoha Jan, Draxler Josef.

Sestava: Palosz Stanislav – Pomykacz Jan, Venglář Filip, Běčák Martin, Stavinoha Jan, Stavinoha Petr, Kisza Alex, Štachel Lukáš, Draxler Josef, Čípel Matyáš, Toman Vojtěch, Sýkora Milan, Holinka Michal, Madecki Rychard, Volný Matyáš, Nikolis Giorgios, Liška Matěj.

MFK HAVÍŘOV U13 – KRNOV U13 3:2)

Branky: Graf 2, Kunčický

OSTRAVA-JIH U15 – MFK HAVÍŘOV U15 2:2 (1:2)

„Výborné utkání proti druhému týmu tabulky. Ostrava-Jih by nám neměla být konkurencí, realita je však jiná. V Ostravě se utkaly týmy dvou odlišných taktik. Domácí volili směr války, drzosti, nekompromisnosti v osobních soubojích, my jsme zvolili cestu trpělivosti, spolupráce, čekání na chybu soupeře. Remízový výsledek nakonec neuspokojil nikoho.

Domácí se ujali vedení díky naší individuální chybě v defenzívě. Vyrovnání zařídil Pomykacz po pěkné přihrávce Běčáka. Do vedení nás poslal opět Honza Pomykacz, který se skvěle prosadil po individuální akci. První půle patřila domácím, byli důraznější, rychlejší, ale myslím, že nás mírně podcenili.

V druhé půli ve 44. min. Ostrava srovnala po skvělé střele z hranice šestnáctky. Utkání v tu dobu připomínalo válku, bojovalo se o každý milimetr hřiště. Domácí nastřelili dvě tyče, my své vyložené šance nedotáhli do gólového efektu. Pět minut před konce Holinka neproměnil 100% šanci, aby na to se soupeř dostal do samostatného úniku, v tu chvíli nás skvěle podržel Adam Pražák. Bylo to výborné utkání krajského přeboru, více takových,“přál si po zhodnocení utkání trenér Petr Válek.

Branky: Pomykacz Jan 2.

Sestava: Pražák Adam – Pomykacz Jan, Venglář Filip, Běčák Martin, Stavinoha Jan, Stavinoha Petr, Kisza Alex, Draxler Josef, Čípel Matyáš, Toman Vojtěch, Holinka Michal, Madecki Rychard, Volný Matyáš, Nikolis Giorgios, Ožana Oskar.

OSTRAVA-JIH U13 – MFK HAVÍŘOV U13 0:8

Branky: Graf 3, Miček 2, Kratochvíla 2, Kunčický