Zimní příprava

Zimní příprava A týmu odstartuje prvním tréninkem 10. ledna. O definitivním složení kádru se stále jedná, takže o případných posilách se ještě v tomto okamžiku mluvit s jistotou nedá. Jistý je ale Více »

Podzimní sezona skončila

Utkání s Bohumínem bylo pro A tým na podzim poslední. Na základě aktuálního vývoje klimatických podmínek ŘK FAČR Moravy rozhodla o odložení předehrávaného 16. kola soutěží Fortuna MSFL a Fortuna MS Divizí. Toto Více »

Derby rozhodly dva Wojnarovy góly

Souboj sousedů v tabulce jsme zvládli a udrželi páté místo. MFK HAVÍŘOV – FK BOHUMÍN 2:1 (2:1) Od počátku jsme měli v zápase více ze hry. Omasta po uklouznutí Košťála nasadil ke kličce gólmanovi Více »

V Hranicích jsme dvakrát dorovnali skóre

Domácí porážku s Opavou se nám podařilo odčinit jen částečně. FK HRANICE – MFK HAVÍŘOV 2:2 (2:1) Týn nastoupil bez zraněného Omasty a vykartovaného Lisického. Přesto jsme začali aktivně, ale jako první udeřili Více »

Slepené góly v první půli rozhodly celý zápas

Ve Slavičíně jsme nezvládli prví poločas a odjeli s třígólovou nadílkou. FC TVD SLAVIČÍN – MFK HAVÍŘOV 3:0 (3:0) Do zápasu jsme vstoupili lépe, ale aktivitu jsme nedokázali vyjádřit gólově. Nakonec opět zavládlo Více »

 

Porážka ve Frýdlantu znamená ztrátu vedení v divizi

V zápase jsme ztratili dvoubrankový náskok, rozhodoval hektický závěr.

FBK FRÝDLANT – MFK HAVÍŘOV 4:3 (1:2)

Oba celky vsadily na ofenzívu, takže diváci viděli dobrý fotbal plný útočných akcí. Domácí promarnili první šance a nám se podařilo díky Zupkovi otevřít skóre. Když domácí Svatonský trefil jen břevno a Omasta zvýšil na 0:2, zdálo se, že cesta k další výhře je otevřená. Jenže v závěru první půle snížil Fromelius, který vrátil domácí do hry.

Klasický gól do kabin Frýdlantské hodně povzbudil a ve druhé půli jsme se museli bránit. Když už to vypadalo, že se z tlaku vymaníme, udeřili domácí po rohovém kopu – 2:2. Na zápas se přišlo podívat přes pět set diváků, a ti si úžili nejen celý kvalitní zápas, ale hlavně hektický závěr, který se vidí málokdy. V 82. minutě frýdlantští fotbalisté dokonali obrat. To vyburcovalo Indiány k závěrečnému tlaku. Nejdříve dvakrát zasáhl gólman Prepsl, ale v 87. minutě už kapituloval po střele Bialka. Body se ale nakonec nedělily, protože o minutu později odpískal sudí pokutový kop za faul na Svatonského a Chlebek penaltu proměnil – 4:3.

Branky: 44, Fromelius, 70. Hrdlička, 82. Hutník, 88. Chlebek – 21. Zupko, 37. Omasta, 87. Bialek

Sestava: Směták – Lisický, Bialek, Cigánek (8. Michalčák, 83. Švábík), Klejnot, Omasta, Matušovič, Zupko, Skoupý, Förster (73. Uher), Lišaník.