Zimní příprava

Zimní příprava A týmu odstartuje prvním tréninkem 10. ledna. O definitivním složení kádru se stále jedná, takže o případných posilách se ještě v tomto okamžiku mluvit s jistotou nedá. Jistý je ale Více »

Podzimní sezona skončila

Utkání s Bohumínem bylo pro A tým na podzim poslední. Na základě aktuálního vývoje klimatických podmínek ŘK FAČR Moravy rozhodla o odložení předehrávaného 16. kola soutěží Fortuna MSFL a Fortuna MS Divizí. Toto Více »

Derby rozhodly dva Wojnarovy góly

Souboj sousedů v tabulce jsme zvládli a udrželi páté místo. MFK HAVÍŘOV – FK BOHUMÍN 2:1 (2:1) Od počátku jsme měli v zápase více ze hry. Omasta po uklouznutí Košťála nasadil ke kličce gólmanovi Více »

V Hranicích jsme dvakrát dorovnali skóre

Domácí porážku s Opavou se nám podařilo odčinit jen částečně. FK HRANICE – MFK HAVÍŘOV 2:2 (2:1) Týn nastoupil bez zraněného Omasty a vykartovaného Lisického. Přesto jsme začali aktivně, ale jako první udeřili Více »

Slepené góly v první půli rozhodly celý zápas

Ve Slavičíně jsme nezvládli prví poločas a odjeli s třígólovou nadílkou. FC TVD SLAVIČÍN – MFK HAVÍŘOV 3:0 (3:0) Do zápasu jsme vstoupili lépe, ale aktivitu jsme nedokázali vyjádřit gólově. Nakonec opět zavládlo Více »

 

Derby jsme ovládli jednoznačně

Herní převahu jsme dokázali vyjádřit i gólově, výhra mohla být ještě větší.

MFK HAVÍŘOV – LOKOMOTIVA PETROVICE 5:1 (1:1)

Od úvodního hvizdu se přestěhovala aktivita na naše kopačky. Petrovičtí vsadili jen na obranu a pokusy o ojedinělé brejky. Výkonnostní rozdíl byl patrný na první pohled a bylo jen otázkou času, kdy otevřeme skóre. To mohl už v 10. minutě Boris Förster, jenže penaltu mu Ondra Pacanovský chytil. Hosté si však nestačili pořádně oddechnout, Lisický se vyhnul ofsajdové pasti a Indiáni už se mohli radovat – 1:0. Obraz hry se neměnil a Petrovičtí děkovali hlavně brankáři Pacanovskému, že se skóre dlouho neměnilo. Navíc se hostům povedl rychlý protiútok do otevřené obrany a Tomasz Gomola srovnal na 1:1. Paradoxně mohli naši soupeři skóre otočit, ale nadějná přečíslení naštěstí ani jednou nezvládli dotáhnout do zdárného konce.

Ve druhé části jsme čekali na druhý gól jen devět minut. Tomáš Wojnar napřáhl z dvaceti metrů a parádní trefou vrátil Indiánům vedení. Pak se nechal vyloučit Kempný a od této chvíle už nebylo pochyb, že tři body zůstanou doma. Domácí drželi míč a trpělivě čekali na šance, které přicházely v rychlém sledu. Diváci se radovali ještě třikrát, když se dvakrát prosadil Tomáš Omasta a skóre na 5:1 završil Jan Klejnot. Petrovičtí se tentokrát v derby nepředstavili v dobrém světle a ukázali, že jejich vysoká domácí porážka v minulém kole asi nebyla náhodná. Naše vítězství mohlo být ještě výraznější, ale to se nestalo hlavně díky skvělému výkonu Pacanovského, který byl přes pět obdržených gólů jednoznačně nejlepším hráčem Lokomotivy.

Branky: 13. Lisický, 56. Wojnar Tomáš, 71. A 77. Omasta, 88. Klejnot – 34. Gomola.
Sestava: Směták – Lisický, Bialek, Cigánek – Klejnot,  Matušovič (79. Cenek), Wojnar (68. Zupko), Skoupý L. – Omasta, Lišaník (81. Skoupý K.), Förster.