Z Kozlovic se vracíme s prázdnou

Porážka se zrodila ve druhé půli, po vyloučení Karla Skoupého jsme dohrávali v deseti. FK KOZLOVICE – MFK HAVÍŘOV 2:0 (0:0) V celém zápas jsme měli více ze hry. Byli aktivnější a vytvořili si Více »

Vydřená výhra se cení

V zápase se Vsetínem jsme se obávali o výhru do poslední minuty. Tým bojoval, tři důležité body uchránil a posunul se na druhé místo tabulky. MFK HAVÍŘOV – FC VSETÍN 2:1 (2:1) Hned Více »

Z bitvy s Novým Jičínem máme všechny body

Zápas s minimem šancí vyzněl pro naše barvy. MFK HAVÍŘOV – TJ NOVÝ JIČÍN 2:0 (1:0) Jestliže platí pravidlo, že tým hraje to, co mu soupeř dovolí, tak v tomto případě si toho oba Více »

Prohru s Ústí jsme odčinili stejným výsledkem

V domácím prostředí jsme přehráli snaživého soupeře ve druhé půli. MFK HAVÍŘOV – FK JESENÍK 4:1 (1:1) Ve svižném začátku jsme si vytvořili hned tři velké šance. Förtsera vychytal gólman, Karel Skoupý mířil Více »

Šlágr kola jsme nezvládli

Na hřišti lídra jsme ukončili jarní spanilou jízdu, inkasovali čtyři góly a odjeli s prázdnou. FK ÚSTÍ – MFK HAVÍŘOV 4:1 (2:0) Utkání, do kterého nepustilo zranění Borise Förstera, se nám tentokrát vůbec Více »

 

Archiv kategorie: MUŽI

Z Kozlovic se vracíme s prázdnou

Porážka se zrodila ve druhé půli, po vyloučení Karla Skoupého jsme dohrávali v deseti.

FK KOZLOVICE – MFK HAVÍŘOV 2:0 (0:0)

V celém zápas jsme měli více ze hry. Byli aktivnější a vytvořili si i šance, které jsme ale nevyužili a krutě za to zaplatili. Hlavně v první půli jsme byli několikrát blízko k vedoucímu gólu, ale míč jsme do sítě nedostali.

Ve druhé se domácí ujali vedení a chvíli poté se nechal vyloučit zbytečně Karel Skoupý. I v oslabení jsme se nevzdali aktivního pojetí a snažili se nepříznivou situaci zvrátit ve svůj prospěch. To se nestalo a  Kozlovičtí výhru pojistili druhým gólem.

„V mých očích dnes prohrál lepší tým. Ani nevím, co bych hráčům vytknul. Všichni bojovali, dřeli, ale chybělo jim to pověstné štěstíčko. Bohužel jsme nezvládli další důležitý krok, který mohl být rozhodující. Mrzí mě dvě věci. To, že jsme nedotlačili v první půli nějaký ten gól z toho, co jsme si vypracovali. Ve druhém poločase zase to, že jsme se nechali zbytečně vyloučit a tím oslabili celý tým. I v deseti jsme byli lepší, ale na to se nehraje. Za chyby se platí, a my za ně dnes zaplatili. Ať si každý sáhne do svědomí, co chce dokázat, a co je pro to schopný obětovat, protože jedna věc je jistá. Historie si pamatuje jen vítěze a zbytek jí nezajímá. A taky to, že zadarmo není nikdy nic,“ konstatoval zklamaně trenér Miroslav Matušovič.

Branky: 53. Nekuda, 77. Přikryl

ČK: 55. Skoupý K.

Sestava: Směták – Skoupý K., Igbinoba, Hottek, Skoupý L. – Wojnar, Zupko, – Klejnot (84. Sedláček), Lišaník (77. Chlopek), Förster – Omasta (84. Baran).

Vydřená výhra se cení

V zápase se Vsetínem jsme se obávali o výhru do poslední minuty. Tým bojoval, tři důležité body uchránil a posunul se na druhé místo tabulky.

MFK HAVÍŘOV – FC VSETÍN 2:1 (2:1)

Hned první povedená akce skončila gólem. Do vsetínské sítě dopravil míč hlavou Tomáš Omasta – 1:0. Naše rychlé vedení hosty nepoložilo. Ve středu pole se Indiánům vyrovnali a využívali každou příležitost k ohrožení naší branky. Dlouho jsme jim ale větší šanci nedovolili a naopak udeřili podruhé. Další povedenou akci zakončil pohotově Pavel Zupko – 2:0. Ani dvoubrankový rozdíl se na hře Vsetínských nepodepsal negativně. Za snahu se dočkali odměny v podobě snížení stavu. Martin Mydlář se rozeběhl ve 35. minutě jednoduše středem k havířovské brance, bez většího odporu se dostal k zakončení a sám nakonec uspěl s dorážkou.  I když jsme působili fotbalověji, byli jsme rádi, že hosté v první půli nepotrestali žádnou naší chybu.

Ve druhé části vsetínští fotbalisté nadále usilovali o vyrovnání. Zápasu tím pádem nechyběl náboj. S přibývajícím časem rostla nervozita v našich řadách, takže o zajímavé okamžiky určitě nebyla nouze. Hosté se snažili sympaticky vyrovnat našim borcům ve všech směrech a bojovali do poslední minuty. Jenže narazili na odhodlaný tým, který přes občasné výpadky v bojovnosti určitě neztrácel a došel k cenné výhře, při které mu v jednom případě pomohla i branková konstrukce. To jen potvrdilo to, že štěstí přeje připraveným.

Při zaváhání Dolního Benešova s rezervou Opavy jsme se posunuli na druhé místo a na vedoucí Ústí ztrácíme nadále jen tři body.

„Začali jsme dobře a dali rychle dva góly. Jenže pak jsme pro mě nepochopitelně přestali hrát svojí hru. Místo toho, abychom hráli s míčem rychle od nohy, na málo doteků a užili si to, tak jsme začali hrát komplikovaně, na hodně dotyků a pomalu. Přesně naopak, než jsem si představoval. Nicméně jsme vyválčili tři body, a ty se počítají, protože se začíná hrát o všechno. Já doufám, že se z toho poučíme,“ řekl po zápase kouč Miroslav Matušovič.

Branky: 4. Omasta, 24. Zupko – 35. Mydlář.

Sestava: Směták – Chlopek (70. Skoupý K.), Hottek, Igbinoba – Klejnot, Wojnar (82. Baran), Zupko, Skoupý L. – Omasta, Lišaník, Förster (90. Sedláček).

mfk - vsetin 2
« 1 z 26 »

Z bitvy s Novým Jičínem máme všechny body

Zápas s minimem šancí vyzněl pro naše barvy.

MFK HAVÍŘOV – TJ NOVÝ JIČÍN 2:0 (1:0)

Jestliže platí pravidlo, že tým hraje to, co mu soupeř dovolí, tak v tomto případě si toho oba celky moc nedovolily. Zápas celků z vrchních pater tabulky přinesl taktickou bitvu, ve které dominovaly obrany. Dostat se do šance bylo velmi složité, takže si diváci mohli nechat o ofenzivní smršti jenom zdát. V první půli měli jedinou velkou příležitost host. Po rychlé akci skončil míč naštěstí těsně mimo naší klece. V nastaveném čase udeřilo z čistého nebe. Skákavou střelu gólman hostů neudržel a důrazný Marek Lišaník poslal Indiány do vedení – 1:0. Sudí pak jen odpískal konec první části.

Tu druhou začaly dvě nebezpečné akce Novojičínských. Jestli si někdo myslel, že se tím otevřela ofenzivní stavidla, tak se zmýlil. Opět se hlavně bojovalo mezi oběma šestnáctkami. Náznaky šancí skončily  nepřesnou finální fází, takže drama dvou vyspělých mužstev pokračovalo. Hosté ve snaze zrychlit hru s postupem času znervózněli a přidali na nepřesnosti. Když Boris Förster vyzval v 67. minutě perfektní nahrávkou na zadní tyč ke skórování Tomáše Wojnara, bylo jasné, že z tohoto úderu se už hosté těžko nevzpamatují – 2:0. Trpělivou hrou si Indiáni náskok pohlídali a radovali se z velmi cenných, těžce vybojovaných, ale o to sladších bodů.

„Přijel k nám velice kvalitní tým, který byl v první půli lepší. Přesto se nám podařilo vstřelit důležitý gól do šatny, což nám hodně pomohlo. O poločase jsem změnil rozestavení i systém hry, a na to už Jičín připravený nebyl. Myslím si, že jsme tím soupeře zaskočili a do ničeho už ho nepustili. Takticky to kluci zvládli ve druhé půli výborně. Dnes jsme nevyhráli fotbalovostí, ale srdíčkem. A takové vítězství mě hřeje. Kluci ukázali vůli a za to jim patří dík,“ řekl po zápase trenér Miroslav Matušovič.

Branky: 45-Lišaník, 67. Wojnar

Sestava: Směták – Klejnot, Hottek, Igbinoba – Matušovič (58. Skoupý K.), Wojnar, Zupko, Skoupý L. – Omasta, Lišaník (88. Sedláček), Förtser.

mfk-jicin 03
« 2 z 14 »

Miroslav Matušovič komentuje uplynulý týden

Jako vždy jsme po zápasech vyzpovídali hlavního trenéra Miroslava Matušoviče. Tentokrát naše otázky hledaly odpovědi na události uplynulého týdne a ambice MFK Havířov v této sezóně.

V Dolním Benešově jsme neuspěli

V utkání týmů ze špice tabulky nám nebyly uznány dva góly.

MSA DOLNÍ BENEŠOV – MFK HAVÍŘOV 2:0 (2:0)

Důležitost zápasu týmů z vrchních pater tabulky taktika naštěstí nesvázala a diváci si mohli od počátku užít kvalitní a zajímavý fotbal, o který se přičinily oba celky. Šance se střídaly na obou stranách. Větší jsme měli my, ale Wojnar těsně minul a Lišaníka vychytal gólman Hampel. Ten sebral na poslední chvíli i příležitost Omasty. Pak vykopl míč směřující do naší prázdné branky Karel Skoupý. Zápas zlomily dva slepené góly domácích. Nejdříve pláchl po půlhodině hry havířovské obraně Labuda a o chvíli později upravil po přímém kopu na 2:0 Adamík. Indiány dva góly nahlodali a byli rádi, že přežili další dvě hodně ošemetné situace. V závěru první půle domácí gólman neudržel střelu Förstera a po dorážce jsme se radovali ze snížení stavu. Ale jak se ukázalo marně, protože pro ofsajd branka uznána nebyla.

Druhý poločas začali lépe domácí, ale postupně se přestěhovala aktivita výhradně na naše kopačky. Aktivita přinesla šance a další neuznaný gól. Opět kvůli postavení mimo hru. Korigovat výsledek mohl v 62. Minutě Lišaník, jenže ten minul odkrytou klec. Stejný hráč odmítl snížení stavu i v 86. minutě, když těsně přestřelil cíl. Z Dolního Benešova jsme proto odjeli s prázdnou.

„Prohráli jsme, ale stejně chci klukům poděkovat. Rvali se o výsledek až do konce, i když to neměli vůbec jednoduché. Dali jsme dva góly, a přesto máme na kontě nulu. Proč? Prostě nula. Mrzí mě, že se poctivě týden připravujeme a pak přijde tohle. Je mi mých hráčů moc líto, protože je vedu k poctivému trénování a hraní a pak jim vezme někdo takhle chuť.  Nevadí. My si vyříkáme naše chyby a půjdeme poctivě válčit dál. Někteří ať se chytí za nos. Děkuji hráčům, děkuji fanouškům,“ konstatoval po zápase sklesle trenér Miroslav Matušovič.

Branky: 30. Labuda, 34. Adamík

Sestava: Směták – Skoupý K. (60. Baran), Ikbinoba, Chlopek – Klejnot, Wojnar, Zupko, Skoupý L. – Omasta, Lišaník, Förster.

Po derby jdeme na druhé místo

Zasloužená výhra v Bohumíně nás posunula jen tři body za lídra divize E.

FK BOSPOR BOHUMÍN – MFK HAVÍŘOV 0:2 (0:1)

Domácí se prezentovali podle očekávání důrazným fotbalem, ale naši hráči byli ve všech směrech o potřebný kousek lepší. Míč jsme drželi déle na kopačkách a ve 39. minutě se ujali vedení po gólu Pavla Zupka – 1:0. Definitivní zlom přišel po hodině hry. Domácí brankář fauloval v jasné šanci mimo pokutové území Tomáše Omastu, za což dostal červenou kartu. Přesilovku jsme okamžitě využili a brance Jakuba Hottka pojistili náskok. Domácí už neměli síly na zvrat, takže jsme si mohli připsat velmi cennou výhru.

„Myslím si, že naše vítězství bylo zcela zasloužené. Soupeř byl určitě kvalitní a my ho porazili svou hrou. Tím to ale pro nás nekončí. Máme svůj sen a jdeme si za ním dál. Jsem na své hráče hrdý a věřím, že pokud tomu uvěří i oni, a obětují v tuhle chvíli i nějaké své věci, tak mohou na konci zažít něco krásného. Cesta je ještě hodně dlouhá a my si to uvědomujeme,“ netajil postupové ambice trenér Miroslav Matušovič.

Branky: 39. Zupko, 66. Hottek.

Sestava: Směták – Skoupý K., Hottek, Igbinoba – Klejnot, Zupko, Wojnar, Skoupý L. – Omasta (87. Baran), Lišaník (75. Chlopek), Förster (82. Sedláček).

Pavel Zupko a Jan Klejnot po zápase MFK Havířov – FK Jeseník

Dnes jsme si pozvali Pavla Zupka „Zuba“ s Honzou Klejnotem „Klejnym“.

Interview s trenérem po zápase MFK Havířov vs FK Jeseník

Po zápase s Jeseníkem jsme si povídali s Miroslavem Matušovičem.

Prohru s Ústí jsme odčinili stejným výsledkem

V domácím prostředí jsme přehráli snaživého soupeře ve druhé půli.

MFK HAVÍŘOV – FK JESENÍK 4:1 (1:1)

Ve svižném začátku jsme si vytvořili hned tři velké šance. Förtsera vychytal gólman, Karel Skoupý mířil hlavou těsně vedle a Zupkovu ránu vykopli beci z prázdné klece na brankové čáře. Do vedení šli ale překvapivě hosté, kteří potrestali hrubku Jakuba Hottka – 0:1. Tento gól náš tlak na delší dobu přibrzdil. Měli jsme neustále více ze hry, ale finální fáze nám nevycházela. Těsně před přestávkou chybovali hrubě fotbalisté Jeseníku, kteří neodkopli míč z pokutového území a sami ho přihráli Tomáši Omastovi, který nabídnutou tutovkou nepohrdl – 1:1.

Ve druhé části bylo patrné, že Indiáni mají mnohem větší touhu po výhře. Postupně zvyšovali tlak a nakonec z něj vytěžili jasnou výhru. Do sedla jim pomohla chyba brankáře Červenky, po krterém elegantně skóroval Pavel Zupko -2:1. V 76. Minutě napřáhl zdálky Boris Förster a jeho ránu zastavila až síť. O tři minuty později byl po rychlé akci ve vápně faulovaný Lukáš Skoupý a Jakub Hottek z penalty stanovil konečné skóre na 4:1

„Chtěli jsme se prezentovat úplně jinou hrou, než minulé kolo v Ústí, kde jsme hráli moc špatně. A to se nám naštěstí podařilo. Do utkání jsme vstoupili aktivně a chyběl tomu jen gól. I když se soupeř dostal do vedení po naší zbytečné chybě, věřil jsem, že máme takovou kvalitu, že výsledek otočíme. To se nakonec stalo a klukům za to musím poděkovat. Dík patří také lidem, a nebylo jich málo, kteří dnes dali přednost v nádherném počasí našemu zápasu před jiným programem,“ mohl po zápase chválit hráče i fanoušky trenér Miroslav Matušovič.

Branky: 41. Omasta, 57. Zupko, 76. Förster, 79.  Hottek (p) – 12. Kysela.

Sestava: Slavík – Skoupý K., Hottek (88. Zbavitel), Igbinoba – Klejnot, Wojnar (85. Greger), Zupko, Skoupý L. – Omasta, Lišaník, Förster (80. Baran).

mfk-jesenik 07
« 1 z 22 »

Šlágr kola jsme nezvládli

Na hřišti lídra jsme ukončili jarní spanilou jízdu, inkasovali čtyři góly a odjeli s prázdnou.

FK ÚSTÍ – MFK HAVÍŘOV 4:1 (2:0)

Utkání, do kterého nepustilo zranění Borise Förstera, se nám tentokrát vůbec nepovedlo. Domácí byli ve všech směrech lepší a celkem snadno získali všechny body. Zápas sliboval před jeho začátkem urputný boj, ale na hřišti se to nepotvrdilo. Indiáni podali mdlý výkon, při kterém nemohli pomýšlet na úspěch.

„Nechci snižovat kvalitu soupeře, ale dnes jsme se porazili sami svým špatným výkonem. Nebyl tam jediný hráč, který snesl přísnější měřítko. Je třeba se k tomu postavit čelem a přiznat si to. Prohrát můžeme, ale výkon musí vypadat úplně jinak. Vyhrát jsme si nezasloužili. Jediné, co teď můžeme udělat, je poučit se z toho a věřit, že příště to bude vypadat jinak,“ neskrýval rozčarování hrající trenér Miroslav Matušovič

Branky: 11., 22. a 72. Stankovci, 53. Marek – 60. Lišaník

Sestava: Směták – Skoupý K.,Hottek (80. Baran), Igbinoba – Klejnot, Wojnar, Zupko (57. Chlopek), Skoupý L. – Matušovič (73. Sedláček), Lišaník, Omasta.