V přípravě máme cenný skalp Frýdku-Místku

V Sedlišti jsme ovládli druhou půli a připsali si ceněnou výhru nad třetiligovým týmem. MFK FRÝDEK-MÍSTEK – MFK HAVÍŘOV 1:3 (0:0) V první půli měli o něco více ze hry domácí, ale Indiáni jim Více »

Divize plná změn, začneme doma s Bohumínem

Nový ročník divize E přináší celou řadu změn. Můžeme se těšit hned na šest nových soupeřů. Po odstoupení Mohelnice a Jeseníku (oba celky šly hrát jen krajský přebor) dostaly možnost postoupit hned Více »

Výhra v derby nás do MSFL neposunula

Jelikož vyhráli i naši největší konkurenti, raduje se z postupu Dolní Benešov. Lokomotiva padá do krajského přeboru. LOKOMOTIVA PETROVICE – MFK HAVÍŘOV 1:2 (0:0) Oběma týmům šlo o hodně, ale ani jeden neměl Více »

Po šťastné výhře rozhodne poslední kolo

Zápas s Hranicemi, které bojují o záchranu, rozhodl Tomáš Wojnar v poslední minutě. Poslední kolo bude i díky tomu neuvěřitelně dramatické. Poražený celek z derby v Petrovicích bude hodně smutný. Domácí by tím definitivně spadli do Více »

Dorost slaví, je zpátky v divizi

Dvě kola před koncem krajského přeboru staršího dorostu už je jasné, že mladí Indiáni se po jedné sezoně vracejí do Moravskoslezské divize. Po výhře v derby na hřišti Horní Suché v poměru 3:1 mají Více »

 

Archiv kategorie: MUŽI

V přípravě máme cenný skalp Frýdku-Místku

V Sedlišti jsme ovládli druhou půli a připsali si ceněnou výhru nad třetiligovým týmem.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK – MFK HAVÍŘOV 1:3 (0:0)

V první půli měli o něco více ze hry domácí, ale Indiáni jim skórovat nedovolili. Postupně hru vyrovnali a ve druhé části už hřiště zcela opanovali. Skóre otevřel v 50. minutě nový hráč Bibaku. Frýdečtí o sedm minut později srovnali, ale pak už skórovali jen herně lepší hosté. Po trefách Klejnota a Wojnara se radovali ze zaslouženého vítězství.

„Vstoupili jsme do zápasu zbytečně nervózně s přílišným respektem k soupeři. V prvních dvaceti minutách jsme se hledali a naštěstí přežili nějaké šance. Pak jsme hru zcela vyrovnali a byli nebezpečnější. Odvážím si říct, že druhý poločas jsme byli jednoznačně lepším týmem a soupeři skoro nepůjčili míč. Bylo tam spoustu pěkných kombinací a kluci dřeli jeden za druhého. Moc mě hřeje, že se znovu přesvědčili, že můžou hrát i s profesionály a být i lepší než oni. Určitě si zaslouží moji pochvalu, protože byli hladoví po úspěchu, poctivě to odpracovali a pro vítězství udělali maximum,“ řekl po zápase trenér Miroslav Matušovič.

Branky: Bibaku, Klejnot, Wojnar.

Sestava: Směták – Macík, Igbinoba, Greger (60. Bajzath) – Klejnot, Wojnar, Zupko, Skoupý L. – Hottek (70. Baran), Bibaku, David.

V předkole poháru v Dětmarovicích

Do MOL cupu zasáhneme už v předkole. Hrát budeme na hřišti nováčka Divize E, kterým je celek SK Dětmarovice. Utkání se uskuteční v neděli 29. července od 17 hodin a vítěze čeká lepší z duelu Heřmanice – Petřkovice.

Divize plná změn, začneme doma s Bohumínem

Nový ročník divize E přináší celou řadu změn. Můžeme se těšit hned na šest nových soupeřů.

Po odstoupení Mohelnice a Jeseníku (oba celky šly hrát jen krajský přebor) dostaly možnost postoupit hned tři celky Moravskoslezského krajského přeboru. Takže vedle vítězných Dětmarovic se do vyšší soutěže kvalifikovaly i druhý Bruntál a třetí Heřmanice. Z olomouckého kraje postoupil ze třetího místa Přerov. Z MSFL spadla k nám spadla jen HFK Olomouc a z divize D byl přeřazený Šumperk.

Indiáni začnou mistrovskou sezonu na domácím trávníku v derby s Bohumínem v neděli 5. srpna. Pak nás čekají dva nováčci, když budeme hrát v Heřmanicích a doma s Dětmarovicemi. Poslední podzimní kolo je naplánované na 11. a 12. listopad, kdy nás čeká výjezd do Slavičína.

O divizi nebyl v jiných krajích zájem, když jí odmítly dva nejlepší celky z olomouckého i vsetínského kraje. Z toho nepostoupil dokonce žádný tým. Díky tomu se dostalo na více týmů z Moravskoslezského kraje a přibylo tím pro diváky více zajímavých zápasů z celky z okolí.

Výhra v derby nás do MSFL neposunula

Jelikož vyhráli i naši největší konkurenti, raduje se z postupu Dolní Benešov. Lokomotiva padá do krajského přeboru.

LOKOMOTIVA PETROVICE – MFK HAVÍŘOV 1:2 (0:0)

Oběma týmům šlo o hodně, ale ani jeden neměl vše ve svých rukách a musel spoléhat na pomoc dalších týmů. Od počátku jsme měli více ze hry, ale naše akce končily daleko před brankou domácích. Zdlouhavé rozehrávce do stran chyběl moment překvapení. Petrovičtí se pokoušeli o jednoduchý a rychlý přechod. Jelikož se utápěli v nepřesnostech, diváci velkou šanci v první půli neviděli.

Ve druhé půli jsme pokračovali v tlaku a začali otvírat obranu. Toho mohli domácí využít. Patrně rozhodující byl samostatný únik Hanuska, kterého zastavil na poslední chvíli fantastickým návratem stoper Jakub Hottek. Pak se dostal zas obranu střídající Patrik Chlopek. Se šancí nenaložil napoprvé nejlépe, ale míč se k němu odrazil zpět a havířovský hráč ho dokázal u tyče procpat přes bránícího hráče i brankáře do sítě – 0:1.

Lokomotiva  nesložila zbraně. Její hru znatelně zvedl příchod Christophera Bibaka. Velkou šanci spálil po málo vídaném uvolnění Hanusek a pak udeřilo na druhé straně. Förster se trefil přesně k tyči a domácí šance na záchranu klesly k nule. Petrovičtí věděli, že jejich hlavní konkurent prohrává a vítězství by je zachránilo, ale ve zbývajícím čase stačili jen korigovat na konečných 1:2. To je poslalo definitivně do krajského přeboru, ale nám výhra k postupu nestačila. Uspěl totiž lídr divize Dolní Benešov v Hranicích i Kozlovice ve Slavičíně. Nám patří celkově třetí místo, jen bod za celkovým vítězem. S Kozlovicemi pak máme stejně bodů, ale horší vzájemné zápasy.

Branky: 82. Bibak – 69. Chlopek, 77. Förster

Sestava: Směták – Igbinoba, Hottek, Skoupý L. – Klejnot, Omasta, Matučovič (44. Chlopek), Zupko, Wojnar (77. Skoupý K.), Förster (88. Sedláček) – Lišaník.

petrovice-mfk 17
« 1 z 23 »

Pojeďte na derby s Indiány

Indiány čeká v sobotu 16. června veledůležité derby v Petrovicích. V posledním zápase sezony jde o hodně, když my máme naději na postup do MSFL a domácí hrají o udržení v divizi. Havířovský klub nabízí zájemcům společnou cestu s hráči v jednom autobuse. Je nutné se předem přihlásit, jelikož v případě potvrzení velkého zájmu vypravíme samostatný autobus pro fanoušky.

Zájemci pište prosím na facebook Indi Havířov nebo na emailovou adresu mfkhavirov@seznam.cz. Odjezd je naplánovaný na 15.15 hodin.

Drama rozhodne poslední kolo

Drama rozhodne poslední kolo

Divize E snad nikdy nebyla tak vyrovnaná a dramatická jako tento ročník. Naděje na postup žije před posledním kolem ještě u čtyř týmů.

Momentálně vede Dolní Benešov, který má vše ve svých rukou. Jestli uspěje v Hranicích, tak má postup v kapse a další výsledky ho už nemusejí zajímat.

Další týmy čekají na zaváhání současného lídra soutěže. O bod zpět jsou Havířov s Kozlovicemi. Kdyby došlo k situaci, že Dolní Benešov prohraje a další dva aspiranti remizují, mohly by mít první tři celky stejný počet bodů a rozhodovaly by vzájemné zápasy. Ty mají nejlepší Kozlovice (viz tabulka) a z postupu by se radovaly ony.

1. Kozlovice 3 1 0 9:4 10
2. Havířov 1 1 2 7:7 4
3. D. Benešov 1 0 3 5:10 3

To by ale platilo jen při této konstelaci a čtvrté Ústí by nevyhrálo ve Vsetíně. Kdyby došlo k výše zmiňované situaci a výhře Ústí, divizi E vy vyhrálo ono.

Kdyby Benešov prohrál a Havířov v Petrovicích i Kozlovice ve Slavičíně vyhrály, mají lepší vzájemné utkání Kozlovice a měly by postup v kapse.

Poslední varianta je zaváhání všech soupeřů Havířova. V tomto případě by stačila Indiánům remíza v Petrovicích, protože vzájemné utkání s Dolním Benešovem mají Havířovští lepší.

Jestli chtějí Indiáni postoupit, musejí tedy v Petrovicích bodovat a doufat v pomoc dalších týmů. Derby bude mít tentokrát mimořádný náboj, jelikož domácí mají stále šanci na záchranu. Musejí ale bezpodmínečně vyhrát a navíc doufat v zaváhání Hranic v zápase s Dolním Benešovem.  Hranicím zase bod k jistotě nestačí, protože mají horší vzájemné zápasy. Zápletka na obou pólech tabulky je tedy tentokrát dokonalá. Tradiční souboj petrovické Lokomotivy a Indiánů si tedy určitě nenechte ujít.

Po šťastné výhře rozhodne poslední kolo

Zápas s Hranicemi, které bojují o záchranu, rozhodl Tomáš Wojnar v poslední minutě. Poslední kolo bude i díky tomu neuvěřitelně dramatické. Poražený celek z derby v Petrovicích bude hodně smutný. Domácí by tím definitivně spadli do krajského přeboru a my naopak přišli o možnost postupu. Vítěz má naopak bude živit naději do poslední chvíle.

MFK HAVÍŘOV – SK HRANICE 2:1 (1:0)

Papírové předpoklady hovořily jasně v náš prospěch, ale na hřišti nebylo poznat, že hrají týmy z opačných pólů tabulky. Mírná převaha přinesla vedení po gólu Johna Igbinoby, ale Hraničtí trpělivou a obětavou hrou dávali jasně najevo, že i oni bojují o hodně. Po změně stran se jim podařilo vyrovnat a Indiány to vyvedlo z míry natolik, že zápas spěl k remízovému rozuzlení. Vše nakonec rozhodl jako správný kapitán Tomáš Wojnar, který v poslední minutě strhl vítězství na naší stranu.

V minulém kole jsme přišli v závěru o cennou výhru a nyní se k nám štěstěna obrátila tou hezčí tváří a ponechala nás do posledního kola ve hře o postup do MSFL.

„Dnes to bylo utrápené vítězství, ale nejdůležitější je, že jsme to zvládli. Ať si nikdo nemyslí, že je v soutěži lehkého soupeře. Není a už nikdy nebude. Oceňuji kvalitu Hranic, které jsme porazili i s pomocí štěstí,“ řekl po zápase trenér Miroslav Matušovič, který už myslel na závěrečné kolo.

„Nejkrásnější na všem je to, že v posledním kole jdeme hrát o hrozně moc. A nejen my, ale i řada dalších týmů. Takhle napínavé to ještě nikdy nebylo a myslím si, že asi už dlouho nebude. Proto je fotbal nádherný a já věřím, že zvítězí ten nejlepší a stoprocentní nasazení a férovost od všech týmů a všech zúčastněných. Tímto žádám všechny Havířovany, pojďte společně válčit za týden do Petrovic. Už teď se těšíme,“ dodal Matušovič.

Branky: 33. Igbinoba, 90. Wojnar – 58. Kuchař

Sestava: Směták – Skoupý K., Hottek, Igbinoba – Klejnot, Wojnar, Zupko (77. Chlopek), SkoupýL. – Matušovič, Lišaník, Omasta.

 

S Hranicemi hrajeme už v sobotu

Utkání 29. Kola MFK Havířov – SK Hranice se uskuteční už v sobotu 9. Června od 17,00 hodin. Původní termín byl změněn na základě rozhodnutí Řídící komise FAČR pro Moravu s ohledem na regulérnost konce soutěže. Náš tým ještě teoreticky bojuje o postup a soupeř naopak o udržení v soutěži. Zápasy týmů usilující o MSFL a ohrožených sestupem mají tedy jednotný začátek. Jestli budou změny i v posledním kole, to rozhodnou víkendové výsledky.

Sen skončil v nastavením čase

Téměř celý zápas snili Indiáni o výhře na hřišti Opavy. O sen přišli až v nastavení řádné hrací doby.

SFC OPAVA B – MFK HAVÍŘOV 1:1 (0:1)

Havířovští začali skvěle a už v 6. minutě se ujali vedení po trefě Marka Lišaníka. Indiánům se herně dařilo a měli i příležitosti náskok pojistit. Jenže šance zahodili a do kabin šli s nejtěsnějším náskokem.

Ve druhé půli domácí očividně přidali a měli více ze hry. Havířovští fotbalisté se bránili, ale vyráželi do rychlých protiútoků. Při nich chybělo to nejdůležitější, a to vyřešit správně finální fázi. Řadu přečíslení Indiáni zazdili a trest byl za to příliš krutý. Asi z poslední standardní situace udeřili Opavští a vzali nám cennou výhru, která může mít v konečném účtování při honbě za postupem cenu zlata.

„Ani nevím, co pořádně říct. Dnes to bylo o našem druhém gólu. Už v první půli jsme měli mnoho příležitostí ke skórování, ale bohužel se nám to nepodařilo. Ve druhé části byl soupeř lepší, ale my mohli utkání rozhodnout, protože brejků a přečíslení jsme měli dost. Jenže jsme se vším naložili prachbídně. A jak už to bývá, naplnilo se známé nedáš – dostaneš a soupeř z poslední standardní situace s přispěním jejich brankáře dotlačil míč do sítě,“ konstatoval smutně hrající trenér Miroslav Matušovič.

„Fotbal je nádherná hra, která přináší někdy úsměv a někdy slzy. Nás dnes potkalo to druhé, ale tak už to chodí. I přes obrovský smutek, který u všech v týmu převládá, je pro mě jako trenéra nejdůležitější to, že kluci celý zápas dřeli nadoraz.  To viděli všichni, co tam dnes byli. Máme před sebou ještě dva krásné zápasy a se na ně moc těším,“ dodal Matušovič

Branky: 91. Rychlý – 6. Lišaník

Sestava: Směták – Klejnot, Igbinoba, Hottek, Skoupý L. – Wojnar, Zupko (50. Chlopek) – Omasta, Matušovič (90. Seláček), Lišaník (88. Baran),

Počáteční uragán přivál cennou výhru

Perfektní začátek přinesl rozhodující náskok, který jsme si s přehledem pohlídali.

MFK HAVÍŘOV – FC TVD SLAVIČÍN 4:0 (3:0)

Indiáni vsadili na velmi náročný aktivní přístup s celoplošným tvrdým napadáním na hranici rizika. To hosty očividně zaskočilo a na hřišti dlouho existovalo v podstatě jen jedno mužstvo. Hráči Slavičína kazili pod tlakem téměř všechny přihrávky a Havířovští se tlačili do šancí. Navíc k tomu přidali parádní akce. Při první gólové našel v 19. minutě Boris Förster nádherným stříleným centrem Miroslava Matušoviče, a ten poslal míč hlavou nezadržitelně do sítě poprvé – 1:0. O pět minut později si vyměnil Jan Klejnot míč s Borisem Försterem a pak ho poslal přesně k tyči. Radost na tribunách pořádně nedozněla a skóre se měnilo znovu. Jan Klejnot poslal nebezpečný centr před branku a Tomáš Švach si ho srazil do vlastní sítě – 3:0. Slavičín podal ustrašený výkon a směrem dopředu v podstatě v první půli nic nepředvedl. Důkazem je to, že jedinou střelu na branku vyslali hosté až ve 39. minutě.

Ve druhé půli tempo očividně upadlo. Indiáni měli nahráno a čekali na chyby soupeře a rychlé kontry. Slavičínští fotbalisté se dostali více do hry, ale v koncovce toho moc nepředvedli. Měli jen náznaky šancí a gólman Radim Směták si nepřipsal žádný těžký zákrok. Indiáni několik přečíslení zazdili, ale nakonec se čtvrtého gólu dočkali, když se z penalty po ruce prosadil Jakub Hottek.

Dnes 20 válečníků dostalo indiánský klub a město Havířov zpátky do hry o titul. Rozhodl první poločas, ve kterém jsme hráli velmi aktivně, agresivně, bojovně a s obrovským odhodláním v utkání zvítězit. Bylo k vidění spoustu nádherných akcí, které se kolikrát nevidí ani v lize, hlavně ty gólové. Všem patří dík včetně fanoušků, kteří jsou věrně při nás a bojují s námi. Všichni si to užijeme a ještě zabojujeme o titul,“ řekl po zápase hrající trenér Miroslav Matušovič.

Branky: 19. Matušovič, 24. Klejnot, 27. Švach T. (vlastní), 80. Hottek (pen).

Sestava: Směták – Chlopek, Hottek, Igbinoba (82. Zbavitel) – Klejnot, Matušovič (75. Sedláček), Zupko, Skoupý L.- Omasta, Lišaník, Förster (71. Baran).

mfk-slavicin 11
« 1 z 22 »