První kolo odloženo, začneme doma

Vedení fotbalového svazu se rozhodlo odložit první kolo jarní části divize, takže jí derby s Lokomotivou Petrovice nezahájí, ale ukončí. Náhradní termín je totiž domluven na 16. června 2018 od 17h. Díky této Více »

 

Archiv kategorie: MUŽI

První kolo odloženo, začneme doma

Vedení fotbalového svazu se rozhodlo odložit první kolo jarní části divize, takže jí derby s Lokomotivou Petrovice nezahájí, ale ukončí. Náhradní termín je totiž domluven na 16. června 2018 od 17h.

Díky této změně zahájíme jaro domácím utkáním se Šternberkem 25. března v 10:15.

 

Genarálka nám nevyšla

V Kroměříži jsme inkasovali v posledním zápase před mistrovskou sezonou pět gólů.

SK HORÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ – MFK HAVÍŘOV 5:0 (3:0)

Třetiligovému celku jsme nedokázali vzdorovat a vrátili se s vysokou porážkou. Ta by měla hráče vyburcovat k ostrému startu, který nás čeká v derby na hřišti Petrovic.

Sestava: Směták (46. Slavík) – Zupko, Hottek, Chlopek – Klejnot (75. Krejčiřík), Wojnar (60.Skoupý K.), Matušovič (75. Sedláček), Skoupý L. – Omasta, Lišaník ( 75. Baran), Förster (60. Igbinoba).

Zápas v Darkovičkách zrušen

Přípravné utkání v Darkovičkách, které se mělo hrát v sobotu 3. března, se neuskuteční. Za zrušením zápasu stojí špatný zdravotní stav mnoha hráčů.

Dvě prohry v jeden den

Příprava Indiánů pokračovala dvěma zápasy v jeden den. Boj na dvou frontách nám výhru nepřinesl.

SK BESKYD ČELADNÁ – MFK HAVÍŘOV 7:1

Velmi improvizovaná sestava s mnoha mladými hráči neměla šanci na úspěch. Z A týmu hrál první půli jen Omasta a Igbinoba, které ve druhé půli nahradili Klejnot a Förster.

MFK HAVÍŘOV – UNIA TURZA SLASKA (PL) 2:4

Přestože chyběli Zupko, Wojnar, Krejčiřík a Cileček, šli jsme dvakrát do vedení. To jsme nakonec neudrželi a v závěru dvakrát inkasovali a z výhry se radoval polský soupeř.

„Někteří hráči dohrávali na pokraji sil, protože hráli i ráno. Další měli zdravotní problémy. To se celkově projevilo hlavně v závěru, který rozhodl,“ konstatoval hrající trenér Miroslav Matušovič.

Branky: Lišaník, Omasta

Sestava: Slavík (46. Směták) – Igbinoba (65. Greger), Hottek, Skoupý K. – Klejnot, Matušovič, Förster, Skoupý L. – Omasta, Lišaník, Chlopek.

Ve Vratimově jsme si zastříleli

Na umělé trávě ve Vratimově jsme uštědřili domácím vysokou porážku. Převahu jsme dokázali vyjádřit brankově, když jsme nastříleli celkem devět gólů.

FC VRATIMOV – MFK HAVÍŘOV 3:9 (1:3)

Branky: Wojnar 3, Lišaník 2, Klejnot 2, Skoupý L., Matušovič
Sestava: Směták – Igbinoba ( 60. Gregr ), Matušovič, Chlopek ( 60. Zbavitel ) – Klejnot, Wojnar, Zupko, Skoupý L. – Omasta, Lišaník, Förster.

Máme cenný skalp třetiligového Hlučína

MFK HAVÍŘOV – FC HLUČÍN 4:2

V další přípravě jsme dokázali porazit FC Hlučín v poměru 4:2. Původně se mělo hrát na půdě třetiligového týmu, ale nakonec se zápas uskutečnil, na naší umělé trávě.
V bojovném utkání jsme byli efektivnější a zaslouženě se radovali z výhry. Navíc se dařilo střelecky, není obvyklé, že soupeř hrající o soutěž výš inkasuje čtyřikrát.

Branky: Skoupý L., Förster, Omasta, Cileček

Sestava: Slavík – Igbinoba, Hottek, Chlopek ( 60. Cileček ) – Klejnot, Matušovič, Zupko, Skoupý L. – Omasta, Lišaník, Förster ( 46. Skoupý K. )

Změna! S Hlučínem hrajeme doma

Další přípravný zápas odehraje náš A tým s Hlučínem v domácím prostředí. Původně se mělo hrát u soupeře, ale nakonec se týmy dohodly na změně a utkání začne na havířovské umělé trávě v sobotu 10. Února od 10,00 hodin.  

Juniorka Baníku nad naše síly

Ostravští mladíci vyjádřili převahu gólově až ve druhé půli.

MFK HAVÍŘOV – BANÍK OSTRAVA JUN. 2:4 (1:0)

Bez nemocných a z jiných důvodů absentujících Lukáše Skoupého, Wojnara a Hottka jsme do zápasu vkročili lépe a po brance Michala Cilečka jsme šli rychle do vedení. Poté měli více šancí ostravští hráči, ale všechny příležitosti postupně zahodili.

Ve druhé části nastoupil druhý tým Baníku a tlak soupeře rostl. Ostravští otočili skóre a měli i další šance, které dokázal gólman Směták zlikvidovat. Po vydařené akci se prosadil Lišaník, ale nadějný stav 2:2 jsme nakonec neudrželi. Aktivnější a rychlejší Ostravané přidali dvě branky, čímž potvrdili zaslouženou výhru 2:4.

Branky: Cileček, Lišaník

SESTAVA: Směták – Igbinoba, Matušovič, Skoupý K. – Klejnot, Omasta, Zupko ( 50. Harbáček ) Chlopek ( 60. Baran )  – Förster, Lišaník, Cileček.

mfk-banikjun 5
« 1 z 22 »

V zimě Indiáni znatelně mění kádr

Odchod nahlásilo hned sedm hráčů, přišlo zatím šest.

Velké změny přináší v A týmu zimní přestávka. Od Indiánů odešlo hned sedm fotbalistů, když opačným směrem míří prozatím šest. Další mohou přibýt, ale prozatím je vše ve fázi jednání.

V podstatě se obmění celá obrana, když do Brušperku (I.A třída) odešli Petr Lisický s Petrem Cigánkem a Dan Bialek se vrátil do Frýdku-Místku. Petr Michalčák chce pomoc zachránit Vratimov v krajském přeboru a Jan Uher Lokomotivu Petrovice v divizi. Marek Švábík chce hájit barvy Pusté Polomy a Jan Cenek ze studijních důvodů míří dokonce do nejnižší soutěže a bude hrát okresní přebor za Horní Bludovice.

Do Havířova se podařilo prozatím zlanařit Mackdonalda Johna Ikbinobu Z Horácké Slavie Třebíč a Patrika Chlopka z Vítkovic. Návrat z Vendryně pak hlásí Michal Cileček, Karel Skoupý a Jakub Hottek z Vratimova. Z dorostu byl přeřazen Vojtěch Krejčík.

Pohyby to jsou určitě značné, ale na finální verzi složení kádru si musíme ještě nějaký týden počkat.

Se slovenským Staškovem vysoká výhra

Diváci viděli ofenzivní fotbal s deseti góly, Boris Förster se trefil čtyřikrát.

MFK HAVÍŘOV – SLAVIA STAŠKOV 7:3

Od počátku bylo jasné, že je větší kvalita na naší straně. Tlak jsme zúročili ve vedoucí branku, ale dlouho se z vedení neradovali, protože hosté po první standardní situaci srovnali. Pokračovali jsme v náporu a po parádních akcích jsme odskočili do trháku 3:1. Stašilo jedno zaváhání a Slováci z ojedinělého protiútoku snížili na rozdíl jedné branky. Postupně se ukazovala větší fyzická připravenost našeho týmu a zápas jsme dovedli k vysoké výhře, pod kterou se podepsal čtyřmi zásahy Boris Förster.

Branky: Förster 4, Lišaník, Zupko, Cileček.

mfk-staskov 12
« 1 z 14 »