V přípravě máme cenný skalp Frýdku-Místku

V Sedlišti jsme ovládli druhou půli a připsali si ceněnou výhru nad třetiligovým týmem. MFK FRÝDEK-MÍSTEK – MFK HAVÍŘOV 1:3 (0:0) V první půli měli o něco více ze hry domácí, ale Indiáni jim Více »

Divize plná změn, začneme doma s Bohumínem

Nový ročník divize E přináší celou řadu změn. Můžeme se těšit hned na šest nových soupeřů. Po odstoupení Mohelnice a Jeseníku (oba celky šly hrát jen krajský přebor) dostaly možnost postoupit hned Více »

Výhra v derby nás do MSFL neposunula

Jelikož vyhráli i naši největší konkurenti, raduje se z postupu Dolní Benešov. Lokomotiva padá do krajského přeboru. LOKOMOTIVA PETROVICE – MFK HAVÍŘOV 1:2 (0:0) Oběma týmům šlo o hodně, ale ani jeden neměl Více »

Po šťastné výhře rozhodne poslední kolo

Zápas s Hranicemi, které bojují o záchranu, rozhodl Tomáš Wojnar v poslední minutě. Poslední kolo bude i díky tomu neuvěřitelně dramatické. Poražený celek z derby v Petrovicích bude hodně smutný. Domácí by tím definitivně spadli do Více »

Dorost slaví, je zpátky v divizi

Dvě kola před koncem krajského přeboru staršího dorostu už je jasné, že mladí Indiáni se po jedné sezoně vracejí do Moravskoslezské divize. Po výhře v derby na hřišti Horní Suché v poměru 3:1 mají Více »

 

Archiv kategorie: ŽÁCI

Starší žáci – na závěr vysoká výhra

MFK Havířov U15 – St. Bělá 11:1 (3:1)

 V posledním utkání tohoto ročníku jsme narazili na bodově nejslabšího soupeře soutěže. Na hřišti to bylo znát, v celém utkání jsme jasně dominovali. První půle nebyla z naši strany nejlepší. Po slabším výkonu jsme vedli jen o dvě branky. Do druhého poločasu už kluci nastoupili odhodlaněji a přidali dalších osm branek. Opět jsme protočili všechny hráče, mohli si zkusit různé varianty rozestavení. Škoda jen, že jsme na závěr soutěže měli tak slabého soupeře.

Branky: Pomykacz Jan 4, Holinka Michal 3, Kisza Alex 2, Běčák Martin, Venglář Filip.

Sestava: Palosz Standa – Pomykacz Jan, Venglář Filip, Stavinoha Jan, Stavinoha Petr, Kisza Alex, Štachel Lukáš, Draxler Josef, Čípel Matyáš, Nikolis Giorgios, Sova Tomáš, Sýkora Milan, Toman Vojtěch, Holinka Michal, Volný Matyáš, Bědnář Adam, Kurečaj Daniel, Běčák Martin.

 

Starší žáci ztratili výhru zbytečně v závěru

Kravaře U15 – MFK Havířov U15  4:4 (1:2)

„Těžko se hodnotí zápas, který máte pod kontrolou a nesmyslně ho ztratíte v jeho závěru. Domácí začali mírným tlakem a od 12. minuty vedli. Tři minuty nato neproměnili pokutový kop a od té doby se hra vyrovnala. Podařilo se nám po pěkné akci vyrovnat a v závěru poločasu stav otočit, když se z přímého kopu výstavně trefil Kisza. Druhá půle pro nás začala smolně, kdy jsme obdrželi velice laciný gól. Po obdržené brance jsme převzali otěže utkání my a soupeře přitlačili až k jejich šestnáctce. Tlak byl místy až drtivý, ale góly jsme z něj dali jen dva, i když šancí jsme měli nespočet. V 62. resp. 64 se trefili Kisza s Pomykaczem. V závěru jsme však nedokázali ubránit dvě standardní situace a opět inkasovali velice laciné góly. Místo, abychom utkání v pohodě dohráli, zbytečně jsme ho v závěru ztratili,“ uvedl trenér Petr Válek. 

Branky: Kisza Alex 2, Pomykacz Jan, Štachel Lukáš.

Sestava: Palosz Standa – Pomykacz Jan, Venglář Filip, Stavinoha Jan, Stavinoha Petr, Kisza Alex, Štachel Lukáš, Draxler Josef, Čípel Matyáš, Nikolis Giorgios, Sova Tomáš, Sýkora Milan, Toman Vojtěch, Holinka Michal, Volný Matyáš.

Poslední utkání U10

Ve čtvrtek 7.6. 2018 jsme odehráli poslední mistrovské utkání pod hlavičkou „U10“. Soupeřem nám byla bohumínská Viktorie. Soupeř byl v tabulce před námi. Skládal se výlučně z hráčů romského etnika. Proč tato věta? Protože tihle kluci jsou v tomto věku velice ambiciozní, neskutečně pohybliví a rychlí a zároveň technicky perfektně vybavení. To vše se potvrdilo.

Skore otevřel malý Ondra Sedlařík avšak záhy jsme o vedení přišli. Na 2:2 srovnával Max Pittner, aby další branky vsítili Miki Zobač a Vojta (Pendy) Rychlík. Zdálo se, že se dostáváme do tempa a nic nás neskolí. Opak byl pravdou. 4 branky za 4 minuty po 4 hrubkách v obraně nás dostaly do kolen. Poločas 4:6 a 25 minut hry před námi…

To co jsme předvedli ve II. části bylo oslavou fotbalu. Kluci koncentrovaně bránili, plnili taktické pokyny do puntíku. Skvělé zákroky předváděl Peťa Daněk, spolu s Nikym Stambolidisem. Ti měli za úkol zajišťovat obranné řady. Tam jim vydatně pomáhal nejen Aleš Kroupa s Dankem Fučíkem, ale celý zbytek mužstva, kdy se odvážně vrhali do střel soupeře a blokovali technicky vyspělému Bohumínu akce. Minimální šance soupeře, eliminování nebezpečných rohů správným postavením a naše krásné brejky do jejich rozhozené obrany přinesly své ovoce v podobě šňůry branek. Pendy zaznamenal hattrick, ale střílel i Vojta Kozák, Jirka Bojda, Oliver Bohm a svůj skvělý výkon dovršil i již výše zmíněný Danek. Soupeř dal pouze jednu branku. Velký podíl na vítězství má samozřejmě i výrazně se zlepšující Danek Rédr v brance. Hromadu toho pochytal, občas měl i štěstí, ale to přeje připraveným a hlavně lepším!

Nádherné vítězství na závěr, nesmírná vůle a touha po vítězství slavily zasloužený úspěch. Je třeba vyzvednout morálně – volní vlastnosti mužstva a každého jedince. „Není ostudou upadnout a zvednout se – ostudou je zůstat ležet“ a my se zvedli a dotáhli zápas do vítězného konce. Tohle jsou zápasy, které zocelují kolektiv.

Jednoznačně vyhrané zápasy není třeba glorifikovat. Mužstvu moc nepomůžou, ba naopak – svádějí k podcenění soupeře, nezdravě můžou pozvednout ego

jednotlivce. Ten v domnění, že „na něj nikdo nemá“ podlehne sebeuspokojení, odrbe trénink, nesoustředí se na zápas…Udělají – li to 2 – 3 hráči, kolektiv přestává být kompaktní. Může potom delší dobu trvat dostat se z krize.

Toto družstvo má perspektivu. Je však třeba vést je správným směrem, dbát především na disciplinu a postupně jim otevírat fotbalovou encyklopedii. Nezapomínat přitom na drill v podobě neustálého opakování dovedností, jež zdaleka nejsou u nich zautomatizovány. Správným vedením je učit i taktickým věcem, které dnes i na této úrovni nejsou zanedbatelné a hlavně – připravují je na větší, jiný fotbal.

Na závěr bych chtěl poděkovat Rodičům za podporů chlapců nejen při zápasech, ale i za jejich obětavost, kdy kluky vozí, přeorganizovávají si čas, aby třeba stihli zápas či trénink. Bez ní bychom nejspíše přešlapovali na místě. Zvláštní poděkování bych pak nasměroval k p. Kozákovi, jenž mi byl neustále na blízku, kdy jezdil, vozil, organizoval, byl nepsaným asistentem, vedoucím mužstva, sekretářkou, spojovatelkou…

Ještě jednou děkuji, Pavel Fukala.

Starší žáci po dlouhé době nebodovali

Starší žáci zaznamenali v krajském přeboru první jarní prohru.

BRUŠPERK U15 – MFK HAVÍŘOV U15 3:2 (2:1)

„Postavili jsme se kvalitnímu soupeři, který v zimní přestávce tým vhodně doplnil, a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Všechny obdržené branky jdou na vrub jednotlivců, kteří špatně plnili defenzívní úkoly. Kluci nedokázali obsazovat hráče soupeře v naši šestnáctce a tým Brušperku toho ve třech případech dokázal využít. Hned v úvodu jsme se dostali do dvoubrankového manka. Po našem snížení jsme měli dvě 100% šance, ale s těmi jsme naložili trestuhodně. Ve druhém poločase jsme sahali po vyrovnání, ale opět přišel výpadek v defenzívě. Neobsazený hráč soupeře tvrdě trestal naši chybu a rázem jsme opět prohrávali o dva góly. Snažil jsem se kluky, s vyhlídkou příští sezóny, prostřídávat, měnit jejich posty. Hra v tu chvíli bylo dost neurovnaná. Šlo vidět, že někteří na určitých postech teprve sbírají zkušenosti. Tři minuty před koncem se nám podařilo snížit, ale na vyrovnání jsme měli málo času a soupeře již neohrozili. Určitě jsme mohli podat lepší taktický výkon, ale na jednoduchý fotbal domácích, založený na dlouhých centrech na své rychlé útočící hráče, jsme nedokázali správně zareagovat,“ řekl po zápase trenér Petr Válek.

Sestava: Palosz Standa – Pomykacz Jan, Venglář Filip, Stavinoha Jan, Stavinoha Petr, Kisza Alex, Štachel Lukáš, Draxler Josef, Čípel Matyáš, Bednář Adam, Nikolis Giorgios, Sova Tomáš, Ožana Oskar, Sýkora Milan, Kurečaj Daniel, Toman Vojtěch, Holinka Michal.

Branky: Pomykacz Jan 2.

Starší žáci remizovali s lídrem

Starší žáci s lídrem krajského přeboru vedli o dva góly, ale nakonec brali bod.

MFK Havířov U15 – Ostrava Jih 2:2 (2:1)

„V utkání s prvním týmem soutěže jsme chtěli bodovat naplno a od začátku této myšlence šli naproti. Hned od úvodu jsme byli jednoznačně lepší, hra se odvíjela zásadně na půlce soupeře. V první minutě jsme tutovou šanci ještě neproměnili, ve třetí však ano. Pomykacz skvěle vybojoval míč, jeho střelu gólman vyrazil pouze k dobře nabíhajícímu Štachlovi a ten se před prázdnou nemýlil. V deváté minutě jsme sehráli výbornou kombinaci ve středu pole, kde na jejím konci se dostal před brankáře hostí Pomykacz, a ten byl nekompromisní – 2:0. Pro mne po té z nepochopitelných důvodů jsme přestali hrát, snad s myšlenou, že se nám nic nemůže stát, což byl samozřejmě omyl. Hra se vyrovnala, soupeř se začal více osmělovat a toho využil snížením pět minut před koncem na 2:1. Vstup do druhé půle nebyl ideální. Nadále jsme pokračovali v matném výkonu, nedařily se nám kombinace, těžko jsme se prosazovali v útočné fázi. Ve 48 náš stoper zbytečně přišel o míč, do toho jsme neobsadili hráče soupeře v šestnáctce a bylo vyrovnáno 2:2. Fotbal se hrál hodně běhavý, oba týmy chtěly vyhrát, což zápasu nakonec dalo dobrou úroveň. Ani zlepšení v závěru utkání, kdy jsme nastřelili břevno a nevyužili brejk, nám nepomohlo vstřelil rozhodující branku. My jsme opět takticky selhali. Nedokázali jsme využívat našich předností a hlavně zbytečně po našem druhém gólu přestali hrát. Určitě jsme měli na to v tomto utkání vyhrát, soupeř k poražení rozhodně byl, ale za výkon obou týmů je remíza spravedlivá,“ uznal trenér Petr Válek.

Branky: Pomykacz Jan, Štachel Lukáš

Sestava: Palosz Standa – Pomykacz Jan, Venglář Filip, Běčák Martin, Stavinoha Jan, Stavinoha Petr, Kisza Alex, Štachel Lukáš, Draxler Josef, Čípel Matyáš, Volný Matyáš, Bednář Adam, Nikolis Giorgios, Sova Tomáš, Ožana Oskar, Sýkora Milan.

Žáci v Krnově smírně

V krajském přeboru remizovali naši starší žáci na horké půdě Krnova.

KRNOV U15 – MFK HAVÍŘOV U15 1:1 (0:0)

„Prozatím pro nás nejtěžší utkání. S Krnovem jsou zápasy vždy velice kvalitní, bojovné a nic se nezměnilo ani teď. Domácí měli v prvním poločase mírnou převahu, vytvářeli si více brankových příležitostí, ale my měli v brance vynikajícího Standu Palosze. Ač kluci makali, takticky jsme utkání sehráli špatně. Nedokázali jsme hrát na větším prostoru, snaha hnát útoky středem byla naivní a neúčinná. Druhá půle byla z naší strany lepší. Nějakých patnáct minut jsme soupeře přitlačili, ale šancí jsme měli skromně. Soupeř měl dobře organizovanou defenzívu, neměl problém hrát u vlastní šestnáctky i osmi hráči, což nám dělalo velké problémy. Devět minut před koncem jsme nedokázali obsadit hráče domácích v předšestnáctkovém prostoru. Nastřelený míč se odrazil od našeho obránce a změnil tím směr tak, že gólman už nestačil reagovat. Vyrovnání jsme se dočkali tři minuty před koncem, kdy se v obrovské šanci ocitl Pomykacz, a ten se nemýlil. Krnovští se ještě jednou dostali do slibné šance, tam jsme měli štěstí. V nastavení jsme šli na branku soupeře v přečíslení 3:1. Situaci jsme však vyřešili velice špatně a k zakončení jsme se ani nedostali. Utkání mělo vysoké tempo, soupeř kvalitní. Kluci si mákli, takticky jsme však selhali,“ shrnul vývoj zápasu trenér Petr Válek.

Branky: Pomykacz Jan.
Sestava: Palosz Standa – Pomykacz Jan, Venglář Filip, Běčák Martin, Stavinoha Jan, Stavinoha Petr, Kisza Alex, Štachel Lukáš, Draxler Josef, Čípel Matyáš, Toman Vojtěch, Volný Matyáš, Bednář Adam, Nikolis Giorgios, Kurečaj Daniel, Sova Tomáš.

Žáci si otevřeli doma střelnici

V krajském přeboru si tentokrát starší žáci s chutí zastříleli. Bruntálu dali jedenáct branek.  

MFK HAVÍŘOV – Bruntál U15 11:0 (5:0)

„Tentokrát se proti nám postavil slabší soupeř, který s námi držel krok snad jen deset minut. Úvod fotbalového utkání spíše připomínal házenou. Soupeř držel blok před svou šestnáctkou a my hledali kudy se přes něj dostat. Podařilo se ve třetí minutě. Od jedenácté už jsme zcela ovládli hru a postupně se gólové začali prosazovat. Kluci hráli ve vysokém tempu, byli zodpovědní, snažili se soupeře přehrávat kombinačním fotbalem, což se dařilo. Jsem rád, že jsme byli schopni vést útoky z obou stran, ale i středem hřiště, v defenzívě jsme byli bezchybní. Mohli jsme kluky točit na více postech, zkusit si různé varianty sestavy. Za mě dobře odvedená práce celého týmu,“ chválil své svěřence trenér Petr Válek.

Branky: 5x Pomykacz Jan, 2x Štachel Lukáš, 2x Ožana Oskar, Nikolis Giorgios, Běčák Martin. 

Sestava: Pražák Adam – Pomykacz Jan, Venglář Filip, Běčák Martin, Stavinoha Jan, Stavinoha Petr, Kisza Alex, Štachel Lukáš, Draxler Josef, Čípel Matyáš, Toman Vojtěch, Holinka Michal, Volný Matyáš, Bednář Adam, Ožana Oskar, Nikolis Giorgios, Kurečaj Daniel.

 

Starší žáci vyhráli na horké půdě Kopřivnice

KOPŘIVNICE U15 – MFK HAVÍŘOV U15 2:4 (0:3)

„I když náš čekal velice těžký zápas proti druhému celku soutěže, chtěli jsme to být my, kdo bude udávat tempo hry, být aktivní a soupeře hned od úvodu zatlačit. Soupeř spoléhal na své fyzicky zdatnější hráče a delší míče za na naši obranu. První z mnoha centrů jsme na začátku přežili bez úhony. První příležitost nám zhatil faul v pokutovém území. I když i domácí, kteří přestali hrát, si byli vědomi přestupku, k údivu všech rozhodčí pokutový kop neodpískal. Naštěstí situaci kluci ustáli a začali být velice aktivní. Již ve čtvrté minutě, po výborné spolupráci, se míč dostal až k volnému Štachlovi a ten se nemýlil – 1:0. Následovala pološance domácích, kterou však nezužitkovali. V deváté minutě jsme vedli už o dvě branky. Štachel našel Pomykacze a ten výborným průnikem zasadil domácím druhou ránu. Následovali menší příležitosti na obou stranách bez gólového efektu. Když už se zdálo, že do kabin se půjde za nezměněného stavu, skvělým únikem z lajny a skvostným zakončením Pomykacz navyšuje na 3:0. Druhá půle začala vlažně. Domácí třikrát zahrozili, avšak bez gólového efektu. Ve 46. z čista jasna Honza Stavinoha našel skvěle nabíhajícího Štachla a my vedli už o čtyři góly. Náš výkon už nemá takovou kvalitu jako v prvním poločase a domácí po jasném ofsajdu korigují na 4:1. Nadechneme se k lepšímu výkonu a vypadá to, že si už výsledek pohlídáme. Dvě minuty před koncem však dostáváme druhý gól, nutno podotknout že zbytečný. Sehráli jsme dobré utkání, ve kterém si připadlo, že hrajeme spíše proti dorostu. Je dobře, že se kluci nezalekli a utkání odmakali,“ pochválil své svěřence trenér Petr Válek.

Sestava: Pražák Adam – Pomykacz Jan, Venglář Filip, Běčák Martin, Stavinoha Jan, Stavinoha Petr, Kisza Alex, Štachel Lukáš, Draxler Josef, Čípel Matyáš, Toman Vojtěch, Holinka Michal, Sýkora Milan, Volný Matyáš, Bednář Adam, Ožana Oskar, Sova Tomáš, Nikolis Giorgios.

Branky: Pomykacz Jan 2, Štachel Lukáš 2.

Starší žáci dvakrát vítězně

MFK Havířov U15 – MFK Karviná U15 6:0 (2:0)

Začali jsme solidně a od první minuty díky brance Petra Stavinohy vedli 1:0. Výkon z počátku byl obstojný, bohužel se nám jej nepodařilo udržet po celý poločas. Nepřesně jsme spolupracovali, měli jsme ve středu pole spousty ztrát a i díky tomu se fotbalovost z našich kopaček rychle ztrácela. Náš nepřesný fotbal přesto přinesl zvýšení stavu na 2:0, kdy Lukáš Štachel proměnil pokutový kop. Druhou půli už jsme odehráli lépe. Začali jsme kombinovat, dobře fungovala souhra na postech 6 8 10, která nám zajišťovala kvalitu směrem dopředu. Defenzíva působila také spolehlivě, když soupeře nepustila do jediné šance. Fyzicky jsme na tom byli mnohem lépe, což v podstatě rozhodlo utkání. Karvin&s caron;tí postupem času zcela odpadli a my přidali další čtyři branky.

Branky: Stavinoha Petr, Štachel Lukáš, Běčák Martin, Pomykacz Jan, Kisza Alex, Draxler Josef

Sestava: Pražák Adam – Pomykacz Jan, Venglář Filip, Běčák Martin, Stavinoha Jan, Stavinoha Petr, Kisza Alex, Štachel Lukáš, Draxler Josef, Čípel Matyáš, Toman Vojtěch, Holinka Michal, Kurečaj Daniel, Sýkora Milan, Volný Matyáš, Bednář Adam, Ožana Oskar.

Rýmařov U15 – MFK Havířov U15 1:4 (0:2)

Ani v dalším utkání jarní části jsme nepředvedli nic, na co bychom mohli být hrdí. Celou tuto část se trápíme v součinnosti a utkání v Rýmařově na tom nic nezměnilo. I když jsme první půli zvládli výsledkově, dali úvodní gól opět v první minutě a soupeře do žádných šancí nepouštěli, naopak si brankové příležitosti vytvářeli, neustále nás trápí značně kostrbatá hra. Náš fotbal vypadá těžkopádně, absolutně popírá nácviky z TJ. Docílili jsme třech šťastných gólů, které rozhodli o výsledku utkání. Soupeř měl ve druhém poločase tři vyložené šance, tady n& aacute;s v brance podržel skvělí Adam Pražák. Obranná fáze v naši šestnáctce byla žalostná. Jakoby si kluci mysleli., že se jim nic nemůže stát. Prozatím předvádíme výkony pod našimi možnostmi. 

Branky: Stavinoha Jan, Draxler Josef, Pomykacz Jan, Kisza Alex

Sestava: Pražák Adam – Pomykacz Jan, Venglář Filip, Stavinoha Jan, Stavinoha Petr, Kisza Alex, Štachel Lukáš, Draxler Josef, Čípel Matyáš, Toman Vojtěch, Holinka Michal, Volný Matyáš, Bednář Adam, Ožana Oskar, Nikolis Giorgios

 

Žáci zvládli i zápas, ve kterém se jim nedařilo

Starší žáci v krajském přeboru opět vyhráli. S Petřkovicemi se trápili, ale nakonec se radovali z výhry.

MFK Havířov U15 – Petřkovice U15 2:1 (0:0)

„Být divákem, tak ještě v průběhu prvního poločasu odcházím domů. Fotbal tento duel připomínal jen vzdáleně. Bylo mi jasné, že pokud hned v úvodu nevstřelíme branku, budeme mít problémy a to se také potvrdilo. Za pět minut jsme orazítkovali dvakrát břevno, následovali další velké šance, ale koncovka nám tentokrát nevycházela. Po několika příležitostech se z naší hry vytratilo vše, na čem pracujeme. Střed pole, souhra, myšlenka, plnění taktických pokynů, vůbec nic. Té hrůze, kterou jsme předváděli, také napomohl paskvil, s kterým k nám přijel soupeř. Spousta zákroků za hranicí pravidel, bez povšimnutí tzv. rozhodčího, jakékoli rozehrávky, vše neuvěřitelně natahovali. Samozřejmě kopanina, nic jiného se od nich ani nedalo čekat, ale tohle praktikovat v mládeži, uplatňovat tuhle taktiku, ihned bych těmto pseudo trenérům roztrhal licenci. Nedokázali jsme se psychicky vyrovnat s těmito faktory. Hned v úvodu druhé půle, po první střele v zápase na naši branku, jsme prohrávali 0:1. Byl to další zásah do psychiky našich hráčů. Soupeř pro jistotu začal vše ještě více protahovat a tak fotbalová bída mohla pokračovat dále. A mohlo být ještě hůř, když velkou šanci hostí skvěle vyřešil náš gólman. V naší hře byla znát nervozita, střední záložníci pokračovali v mateném výkonu, přesto jsme se dokázali dostávat do šancí hlavně ze solidní práce obou krajů. Na gól jsme čekali do šedesáté minuty, kdy se prosadil Pomykacz. Na klucích byla znát obrovská chuť po vítězství a přesto, že se nám dnes fotbalově nevedlo, jsme si rozhodnutí nechali na poslední minutu, kdy skvělý pas Kiszy na Pomykacze jsme přetavili ve vedoucí branku. Doufám, že nic horšího už nepředvedeme a budeme se prezentovat lepšími výkony,“ zhodnotil trenér Petr Válek.

Branky: Pomykacz Jan 2

Sestava: Pražák Adam – Pomykacz Jan, Venglář Filip, Běčák Martin, Stavinoha Jan, Stavinoha Petr, Kisza Alex, Draxler Josef, Čípel Matyáš, Toman Vojtěch, Sýkora Milan, Volný Matyáš, Bednář Adam, Kurečaj Daniel, Ožana Oskar, Golis Roman, Štachel Lukáš.