S Frýdlantem jsme cenné body vydřeli

Zápas rozhodl nádhernou střelou Pavel Zupko. MFK HAVÍŘOV – BFK FRÝDLANT 1:0 (1:0) Oba celky pozorně bránily a první šance přišla až v 15. minutě. Hosté asi ještě teď kroutí hlavou, co Více »

Z Hané jsme se vrátili s plným bodovým ziskem

Tomáš Wojnar rozhodl zápas dvěma góly během pěti minut. HFK OLOMOUC – MFK HAVÍŘOV 1:2 (0:0) Indiáni měli jasný cíl, a to odčinit poslední domácí vysokou porážku. V první půli se diváci Více »

Doma jsme zaznamenali vysokou porážku

MFK HAVÍŘOV – TJ NOVÝ JIČÍN 0:6 (0:3) Lídr tabulky nastoupil na našem hřišti sebevědomě a rychle se dostal do vedení. Indiáni neměli očividně svůj den. Hodně kazili a navíc přidali řadu Více »

Z jasné záležitosti drama se šťastným koncem

Moc nechybělo a ztratili jsme v závěru třígólový náskok. Definitivní pojistka přišla v nastavení. MFK HAVÍŘOV – SK DĚTMAROVICE 4:2 (1:0) Zápas jsme začali s územní převahou. Hosté sice pozorně bránili, ale Více »

Z poháru jdeme až po velkém boji

O postupu rozhodli Petřkovičtí až dvěma góly v samotném závěru. MFK HAVÍŘOV – FC ODRA PETŘKOVICE 1:3 (0:0) Už první minuty naznačily, že Havířovští nedají svou kůži zadarmo. Na zodpovědný výkon týmu Více »

 

Archiv kategorie: ŽÁCI

Starší žáci: Vítězná série pokračuje

Starší žáci zvládli i zápas s Vítkovicemi a vévodí krajskému přeboru. Mladší se stejným soupeřem prohráli.

MFK HAVÍŘOV U15 – MFK VÍTKOVICE 4:1 (3:0)

„Proti mladému týmu z Vítkovic jsme byli nevýrazní. První půle byla z naši strany ještě ucházející. Takticky jsme byli blízko toho co chceme hrát. Druhy poločas byl v chůzi. Toho hosté využili a začali se osmělovat. Místy byl soupeř lepším celkem. Dnes to nebylo optimální, avšak věřím, že hned v dalším zápase přijde v našem výkonu změna k lepšímu,“ řekl po zápas trenér Petr Válek.

Branky: Pomykacz Jan 3, Štachel Lukáš.

Sestava: Palosz Standa (Pražák Adam) – Pomykacz Jan, Venglář Filip, Štachel Lukáš, Čípel Matyáš, Nikolis Giorgios, Adamczyk Ondřej, Michalčík Adam, König Ondřej, Bednář Adam, Volný Matyáš, Holinka Michal, Běčák Martin, Lakomý Dominik, Kurečaj Daniel.

MFK HAVÍŘOV U13 – FC VÍTKOVICE 1:3 (1:1)

Branka: Carter.

Sestava :Kisza O, Kisza J, Ondriáš, Sedláček, Šplíchal, Záleský, Žuska, Carter, Walica, Stojmenovič, Kosterec.

 

Žáci bodovali v Kopřivnici na sto procent

Starší žáci vyhráli pátý zápas v řadě a vedou krajský přebor.

KOPŘIVNICE U15 – MFK HAVÍŘOV U15 0:9 (0:2)

Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale lehký duel to rozhodně nebyl. V úvodu jsme byli sice o něco lepší. ale větší brankové příležitosti si vypracoval soupeř. Tedy nás opět podržel gólman. První větší šanci jsme sice zahodili, ale v 17. a 25. minutě se nám přeci jen podařilo skórovat a do kabin jsme šli s dvoubrankovým vedení. Vstup do druhé půle byl od nás bravurní. Během šesti minut jsme dokázali třikrát skórovat a v podstatě bylo po utkání. Soupeř už nebyl tak nebezpečný, my si naopak hru úžívali a postupně přidali další čtyři góly. Základem dnešního úspěch byly oba gólmani a dobře zvládaná útočná fáze,“ zhodnotil trenér Petr Válek.

Sestava: Palosz Standa (Pražák Adam) – Pomykacz Jan, Venglář Filip, Štachel Lukáš, Čípel Matyáš, Nikolis Giorgios, Adamczyk Ondřej, Michalčík Adam, König Ondřej, Kremzar Ondřej, Bednář Adam, Volný Matyáš, Holinka Michal, Toman Vojtěch, Běčák Martin.

Branky: Štachel Lukáš 3, Pomykacz Jan 2, Holinka Michal, Adamczyk Ondřej, Volný Matyáš, Běčák Martin.

KOPŘIVNICE U13 – MFK HAVÍŘOV U13 2:3 (0:1)

Branky: Carter, Šplíchal, Kosč

Sestava: Kisza O., Kisza J., Ondriáš, Sedláček, Šplíchal, Stojmenovič, Carter, Žuška, Kosterec, Kosč, Kubena, Záleský

 

Starší žáci vyhráli i čtvrtý zápas

Starší žáci v krajském přeboru vyhráli i čtvrtý zápas, mladší nebodovali.

RÝMAŘOV U15 – MFK HAVÍŘOV U15 0:4 (0:1)

„Kluci si zaslouží velkou pochvalu. Samozřejmě jsme se nevyvarovali chyb, stávalo se, že jsme odbočili od naši koncepce, ale fotbal je hra a chyby se v něm budou vyskytovat vždy. V Rýmařově jsou zápasy vždy velice těžké. Dnes se mi mnohokrát zdálo, že proti nám nestojí jen soupeř, ale tady to tak prostě je, a my se na to připravovali. Utkání bylo vyrovnané, šance si vytvářely oba týmy, my však byli v koncovce přesnější a hlavně nás podrželi oba brankáři, kteří podali vynikající výkon. Za stavu 2:0 soupeř neproměnil pokutový kop, těžko říct za co byl nařízen. Odpověď jsme našli tu nejlepší. Po parádní kombinaci jsme zvyšovali na 3:0 a v podstatě utkání rozhodli. V úsilí jsme však pokračovali dále. Odměnou nám byly branka na 4:0. Dnes velice poctivý výkon všech kluků,“ chválil trenér Petr Válek

Branky: Štachel Lukáš 2, Pomykacz Jan, Holinka Michal

Sestava: Palosz Standa (Pražák Adam) – Pomykacz Jan, Venglář Filip, Štachel Lukáš, Čípel Matyáš, Nikolis Giorgios, Kurečaj Daniel, Adamczyk Ondřej, Michalčík Adam, König Ondřej, Kremzar Ondřej, Bednář Adam, Volný Matyáš, Holinka Michal, Sýkora Milan, Toman Vojtěch.

RÝMAŘOV – MFK HAVÍŘOV 8:0 (1:0)

Sestava: Kisza O., Kisza J., Ondriáš, Sedláček, Šplíchal, Stojmenovič, Carter, Žuška, Kosterec, Kosč, Imling, Baláž, Kubena, Walica.

Starší žáci Jablunkov přehráli, mladší ne

Starší žáci pokračují v krajském přeboru bez ztráty bodu.

MFK HAVÍŘOV U15 – JABLUNKOV U15 5:1 (1:1)

Hned od úvodu jsme soupeře dostali pod tlak a vytvářeli jsme si jednu gólovku za druhou. To co se klukům podařilo zahodit však bylo neuvěřitelné. Šancí jsme měli na tři zápasy, koncovka nám dnes ale dělala velké problémy. Na jeden náš gól soupeř dokázal zareagovat vyrovnáním, když se poprvé dostal do naši šestnáctky. V úvodu druhé půle jsme rychle strhli vedení na naši stranu a dále pokračovali v souvislém tlaku. Přidali další tři branky a zakončili toto utkání, ve kterém jsme absolutně selhali v koncovce, koneným výsledkem 5:1,“ přiblížil trenér Petr Válek.

Branky: Štachel Lukáš 3, Pomykacz Jan 2

Sestava: Palosz Standa (Pražák Adam) – Pomykacz Jan, Venglář Filip, Štachel Lukáš, Čípel Matyáš, Nikolis Giorgios, Kurečaj Daniel, Adamczyk Ondřej, Michalčík Adam, König Ondřej, Kremzar Ondřej, Bednář Adam, Běčák Martin, Volný Matyáš, Holinka Michal.

MFK Havířov – Jablunkov 1:3 (0:2)

Branka: Šplíchal

Sestava: Kisza O., Kisza J., Baláž, Šplíchal, Stojmenovič, Záleský, Žuška, Carter, Kosterec, Košč, Imling, Ondriáš, Kubena.

Přípravný zápas U11

„V úterý 28. srpna jsme odehráli přípravný zápas s kamarády z Bludovic. Bylo to příjemné zpestření po delší zápasové odmlce. Výsledek vůbec není důležitý, pro trenéra jsou rozhodující jiné faktory. Byla to prověrka připravenosti celého týmu po novém modelu přípravy (soustředění) a následném tréninkovém rytmu s bohužel malým počtem hráčů (pokračování dovolenek).

Takto se střídala absence prakticky celého týmu. V kabině se nás sešlo deset – poprvé větší počet. Nastupovali jsme proti kamarádům z týmu, jehož někteří hráči absolvovali s námi týdenní řeholi. Zápas se nesl v přátelské atmosféře (neplést si s „uvolněnou“). Možná na to měly vliv dvě sady zbrusu nových dresů s logy a jmenovkami každého. Nabití taktickými pokyny nastoupili kluci MFK do první minuty, aby ve 3. minutě prohrávali 0:2 právě po taktických chybách, kterých se „nelze dopustit“. Zápas jsme otočili a vyhráli. Pro mě byla důležitá kompaktnost týmu, bojovnost všech a promítání prvků, kterým jsme věnovali fůru času v jednotlivých trénincích. Chlapci měli někdy nádherné kombinace, stříleli krásné góly. Pochopitelně se tam objevuje hromada nešvarů, jenž postupně chceme odbourávat. Dík bych chtěl vyjádřit kolegovi Peťovi Mrázkovi, na jehož popud jsme zápas realizovali. Nebál se jít „s kůži na trh“ a přivezl i menší a mladší ročníky. Je vidět, že i tam dělají svou práci poctivě,“ přiblížil trenér Pavel Fukala.

Žáci v Ostravě na padesát procent

V krajském přeboru bodovali tentokrát po vysoké výhře jen starší žáci.

Ostrava Jih U15 – MFK Havířov U15 0:11 (0:4)

Celé utkání jsme mělo pod kontrolou, vyzkoušeli jsme si různé možnosti v rozestavení a i přes okleštěnou sestavu jsme proti mladému týmu z Ostravy v utkání dominovali. Přístup kluků byl dobrý, ale práce v nastaveném systému hry nebyla dobrá. Stejně tak jsem nebyl spokojený s hodně pasivními obránci, kteří málo podporují ofenzívu. Určitě nás čekají mnohem těžší soupeři a na ty se musíme důkladně připravit.

Branky: Pomykacz Jan6, Štachel Lukáš 2, Čípel Matyáš, Nikolis Giorgios, Kremzar Ondřej.

Sestava: Palosz Standa (Pražák Adam) – Pomykacz Jan, Venglář Filip, Štachel Lukáš, Čípel Matyáš, Nikolis Giorgios, Toman Vojtěch, Kurečaj Daniel, Adamczyk Ondřej, Michalčík Adam, König Ondřej, Kremzar Ondřej, Bednář Adam.

Ostrava-Jih U13 – MFK Havířov U13 4:2 (3:1)

Branky: Kosterec, Šplíchal

Sestava: Kisza O., Kisza J., Kubena, Ondriáš, Stojmenovič, Šplíchal, Záleský, Žuska, Carter, Kosč, Kosterec.

Žáci začali sezonu vítězně

V úvodním kole krajského přeboru vyhráli oba žákovské celky nad Brušperkem.

MFK HAVÍŘOV U15 – BRUŠPERK 4:0 (1:0)

V prvním utkání nové sezóny jsme toho moc nepředvedli. Byla vidět naše nerozehranost. Postupně se zapojují mladí a nově příchozí hráči a ti ještě potřebují čas na zapracování. V celém utkání jsme byli lepším celkem, avšak nám vázla mezihra, v zakončení jsme byli laxní.Soupeř nastoupil s mladým týmem, který se snažil pozorně bránit. Jejich ofenzivní část však byla nulová, takže k vážnému ohrožení naší branky za celé utkání nedošlo. Zasloužené vítězství po matném výkonu

Branky: Pomykacz Jan 2, Běčák Martin 2.

Sestava: Palosz Standa (Pražák Adam) – Pomykacz Jan, Venglář Filip, Štachel Lukáš, Čípel Matyáš, Nikolis Giorgios, Toman Vojtěch, Volný Matyáš, Kurečaj Daniel, Běčák Martin. Adamczyk Ondřej, Michalčík Adam, König Ondřej, Kremzar Ondřej.

MFK HAVÍŘOV – BRUŠPERK 2:1 (1:1)

Branky: Adam Kosterec 2

Starší žáci – na závěr vysoká výhra

MFK Havířov U15 – St. Bělá 11:1 (3:1)

 V posledním utkání tohoto ročníku jsme narazili na bodově nejslabšího soupeře soutěže. Na hřišti to bylo znát, v celém utkání jsme jasně dominovali. První půle nebyla z naši strany nejlepší. Po slabším výkonu jsme vedli jen o dvě branky. Do druhého poločasu už kluci nastoupili odhodlaněji a přidali dalších osm branek. Opět jsme protočili všechny hráče, mohli si zkusit různé varianty rozestavení. Škoda jen, že jsme na závěr soutěže měli tak slabého soupeře.

Branky: Pomykacz Jan 4, Holinka Michal 3, Kisza Alex 2, Běčák Martin, Venglář Filip.

Sestava: Palosz Standa – Pomykacz Jan, Venglář Filip, Stavinoha Jan, Stavinoha Petr, Kisza Alex, Štachel Lukáš, Draxler Josef, Čípel Matyáš, Nikolis Giorgios, Sova Tomáš, Sýkora Milan, Toman Vojtěch, Holinka Michal, Volný Matyáš, Bědnář Adam, Kurečaj Daniel, Běčák Martin.

 

Starší žáci ztratili výhru zbytečně v závěru

Kravaře U15 – MFK Havířov U15  4:4 (1:2)

„Těžko se hodnotí zápas, který máte pod kontrolou a nesmyslně ho ztratíte v jeho závěru. Domácí začali mírným tlakem a od 12. minuty vedli. Tři minuty nato neproměnili pokutový kop a od té doby se hra vyrovnala. Podařilo se nám po pěkné akci vyrovnat a v závěru poločasu stav otočit, když se z přímého kopu výstavně trefil Kisza. Druhá půle pro nás začala smolně, kdy jsme obdrželi velice laciný gól. Po obdržené brance jsme převzali otěže utkání my a soupeře přitlačili až k jejich šestnáctce. Tlak byl místy až drtivý, ale góly jsme z něj dali jen dva, i když šancí jsme měli nespočet. V 62. resp. 64 se trefili Kisza s Pomykaczem. V závěru jsme však nedokázali ubránit dvě standardní situace a opět inkasovali velice laciné góly. Místo, abychom utkání v pohodě dohráli, zbytečně jsme ho v závěru ztratili,“ uvedl trenér Petr Válek. 

Branky: Kisza Alex 2, Pomykacz Jan, Štachel Lukáš.

Sestava: Palosz Standa – Pomykacz Jan, Venglář Filip, Stavinoha Jan, Stavinoha Petr, Kisza Alex, Štachel Lukáš, Draxler Josef, Čípel Matyáš, Nikolis Giorgios, Sova Tomáš, Sýkora Milan, Toman Vojtěch, Holinka Michal, Volný Matyáš.

Poslední utkání U10

Ve čtvrtek 7.6. 2018 jsme odehráli poslední mistrovské utkání pod hlavičkou „U10“. Soupeřem nám byla bohumínská Viktorie. Soupeř byl v tabulce před námi. Skládal se výlučně z hráčů romského etnika. Proč tato věta? Protože tihle kluci jsou v tomto věku velice ambiciozní, neskutečně pohybliví a rychlí a zároveň technicky perfektně vybavení. To vše se potvrdilo.

Skore otevřel malý Ondra Sedlařík avšak záhy jsme o vedení přišli. Na 2:2 srovnával Max Pittner, aby další branky vsítili Miki Zobač a Vojta (Pendy) Rychlík. Zdálo se, že se dostáváme do tempa a nic nás neskolí. Opak byl pravdou. 4 branky za 4 minuty po 4 hrubkách v obraně nás dostaly do kolen. Poločas 4:6 a 25 minut hry před námi…

To co jsme předvedli ve II. části bylo oslavou fotbalu. Kluci koncentrovaně bránili, plnili taktické pokyny do puntíku. Skvělé zákroky předváděl Peťa Daněk, spolu s Nikym Stambolidisem. Ti měli za úkol zajišťovat obranné řady. Tam jim vydatně pomáhal nejen Aleš Kroupa s Dankem Fučíkem, ale celý zbytek mužstva, kdy se odvážně vrhali do střel soupeře a blokovali technicky vyspělému Bohumínu akce. Minimální šance soupeře, eliminování nebezpečných rohů správným postavením a naše krásné brejky do jejich rozhozené obrany přinesly své ovoce v podobě šňůry branek. Pendy zaznamenal hattrick, ale střílel i Vojta Kozák, Jirka Bojda, Oliver Bohm a svůj skvělý výkon dovršil i již výše zmíněný Danek. Soupeř dal pouze jednu branku. Velký podíl na vítězství má samozřejmě i výrazně se zlepšující Danek Rédr v brance. Hromadu toho pochytal, občas měl i štěstí, ale to přeje připraveným a hlavně lepším!

Nádherné vítězství na závěr, nesmírná vůle a touha po vítězství slavily zasloužený úspěch. Je třeba vyzvednout morálně – volní vlastnosti mužstva a každého jedince. „Není ostudou upadnout a zvednout se – ostudou je zůstat ležet“ a my se zvedli a dotáhli zápas do vítězného konce. Tohle jsou zápasy, které zocelují kolektiv.

Jednoznačně vyhrané zápasy není třeba glorifikovat. Mužstvu moc nepomůžou, ba naopak – svádějí k podcenění soupeře, nezdravě můžou pozvednout ego

jednotlivce. Ten v domnění, že „na něj nikdo nemá“ podlehne sebeuspokojení, odrbe trénink, nesoustředí se na zápas…Udělají – li to 2 – 3 hráči, kolektiv přestává být kompaktní. Může potom delší dobu trvat dostat se z krize.

Toto družstvo má perspektivu. Je však třeba vést je správným směrem, dbát především na disciplinu a postupně jim otevírat fotbalovou encyklopedii. Nezapomínat přitom na drill v podobě neustálého opakování dovedností, jež zdaleka nejsou u nich zautomatizovány. Správným vedením je učit i taktickým věcem, které dnes i na této úrovni nejsou zanedbatelné a hlavně – připravují je na větší, jiný fotbal.

Na závěr bych chtěl poděkovat Rodičům za podporů chlapců nejen při zápasech, ale i za jejich obětavost, kdy kluky vozí, přeorganizovávají si čas, aby třeba stihli zápas či trénink. Bez ní bychom nejspíše přešlapovali na místě. Zvláštní poděkování bych pak nasměroval k p. Kozákovi, jenž mi byl neustále na blízku, kdy jezdil, vozil, organizoval, byl nepsaným asistentem, vedoucím mužstva, sekretářkou, spojovatelkou…

Ještě jednou děkuji, Pavel Fukala.