Nezařazené | indiani

Z Heřmanic bez gólu i bodů

Na hřišti nováčka jsme nepředvedli dobrý výkon a připsali si vysokou porážku. HEŘMANICE – MFK HAVÍŘOV 4:0 (1:0) Od počátku jsme nehráli dobře a domácí toho využili k získání vedení. Jestli si Více »

Vstup do nové sezony nám vyšel

V derby jsme zdolali Bohumín díky povedené první půli. MFK HAVÍŘOV – FK BOHUMÍN 2:0 (2:0) V úmorném vedru se hrál velmi svižný fotbal. Oba celky se snažily o ofenzivní akce, takže Více »

S Petřkovicemi jsme nepřesvědčili

Další třetiligový tým nás přehrál a nedal šanci na úspěch. MFK HAVÍŘOV – FC ODRA PETŘKOVICE 0:3 (0:2) Po ospalém začátku se hosté probudili jako první a začali Indiány přehrávat. Vytvořili si Více »

V přípravě máme cenný skalp Frýdku-Místku

V Sedlišti jsme ovládli druhou půli a připsali si ceněnou výhru nad třetiligovým týmem. MFK FRÝDEK-MÍSTEK – MFK HAVÍŘOV 1:3 (0:0) V první půli měli o něco více ze hry domácí, ale Indiáni jim Více »

Divize plná změn, začneme doma s Bohumínem

Nový ročník divize E přináší celou řadu změn. Můžeme se těšit hned na šest nových soupeřů. Po odstoupení Mohelnice a Jeseníku (oba celky šly hrát jen krajský přebor) dostaly možnost postoupit hned Více »

 

Archiv kategorie: Nezařazené

Potvrzeno, Tomáš Omasta odchází do Třince

Záložník Indiánů Tomáš Omasta uspěl v testech v druholigovém FK Třinec. Odchovanec MFK Havířov se díky tomu pokusí prosadit v profesionálním fotbale.

„O Tomáše byl dlouhodobý zájem z vyšších soutěží, takže bylo jasné, že ho napořád neudržíme. Měli jsme spolu na toto téma řadu rozhovorů a vždy jsem mu říkal, ať ještě vydrží, že může mířit výš, než do klubů, které o něj předtím projevily zájem. Jsem moc rád, že si nechal poradit a že je díky tomu dnes šťastný. Z pohledu trenéra vím, že přicházím o kvalitního a těžce nahraditelného hráče, ale na druhou stranu mě hřeje, že z našeho týmu míří do profesionálního klubu. Tohle je nejlepší vizitka našeho klubu a zároveň velká motivace pro další hráče, kteří vidí, že se dá dostat z divize mnohem výš a případně se fotbalem i živit,“ uvedl sportovní manažer Miroslav Matušovič, který věří, že se Tomášovi bude v Třinci dařit a předpovídá mu další úspěchy.

„Tomáš má správný charakter a ví přesně, čeho chce dosáhnout. Bylo mi ctí s ním pracovat a za celý MFK Havířov mu přeji hodně sportovních i osobních úspěchů,“ dodal Matušovič, který hráče rovněž zastupuje.

 

Indiáni zahájili přípravu

První týden přípravy mají Indiáni za sebou!

Prvním tréninkem, který proběhl ve středu 4. července, začali Indiáni přípravu na novou sezónu. Tým doznal velkých změn, o kterých budeme průběžně informovat. Havířovští fotbalisté si momentálně prochází neoblíbeným obdobím, které bolí. To si však zpestřili již tradičním turnajem ve slovenském Straškově. Na tomto turnaji obsadili 3. místo, když v semifinále po výsledku 3:3 vypadli na penalty a v souboji o bronzovou příčku vyhráli jednoznačně 4:0.

V následujících dnech budou Indiáni polykat další tréninkové dávky, které budou doplněny o přátelské utkání s velice kvalitními soupeři.
Sobota 14.7 v 10:30 přátelské utkání – MFK Frýdek-Místek (hřiště Sedliště)
Sobota 21.7 v 10:15 přátelské utkání – FC Odra Petřkovice (domácí hřiště)

Starší žáci v krajském přeboru opět vítězně

MFK Havířov U15 – Nový Jičín U15 5:0 (2:0)

„Proti mladému mužstvu z Jičína jsme měli po celé utkání jasně navrch. Dominovali jsme v osobních soubojích, střed pole jsme zcela ovládli, soupeře jsme do žádných šancí nepouštěli a naopak sami si vytvářeli dostatek brankových příležitostí. Výsledek odpovídá předvedené hře obou týmů. My se oproti minulému zápasu zlepšili ve spolupráci, dobře jsme hráli ve středu hřiště, což nám umožňovalo zakládat spoustu nebezpečných útočných akcí. Až ve druhé polovině utkání jsme díky nekoncentrovanosti umožňovali soupeři mít náznaky protiútoků, ale vždy jsme dokázali včas zahasit. Z naší strany to byl zodpovědný, technický fotbal se solidním nasazením. Určitě je vždy na čem pracovat. Je dobře, že nějaké základy už tam jsou a teď už jen zdokonalovat herní stránku,“ zhodnotil utkání trenér Petr Válek.

Branky: Pomykacz Jan 2, Draxler Josef, Golis Roman, Běčák Martin

Sestava: Pražák Adam – Pomykacz Jan, Venglář Filip, Běčák Martin, Stavinoha Jan, Stavinoha Petr, Kisza Alex, Draxler Josef, Čípel Matyáš, Toman Vojtěch, Sýkora Milan, Volný Matyáš, Bednář Adam, Nikolis Giorgios, Ožana Oskar, Golis Roman, Štachel Lukáš

2. ročník mezinárodního turnaje

V rámci přeshraniční spolupráce uspořádal MFK Havířov turnaj pro ročníky 2008 a 2010.

Akce, kterou podpořilo i Město Havířov, se zúčastnilo 18 týmů z Polska, Slovenska a České republiky. Program zahájily týmy společným nástupem, na který navázaly předvedením svého umění mažoretky. Po odehrání byli všichni účastníci odměněni, byli vyhlášeni nejlepší hráči a hráčky a závěr korunovalo společné foto všech zúčastněných včetně těch, kteří dělají pro fotbal, co mohou a to jsou rodiče, trenéři, asistenti a další dobrovolníci.

Pokud si obrázek chcete uložit, je to možné, je ve vysokém rozlišení, takže po uložení si jej můžete zvětšit.

Pro ještě lepší rozlišení stahujte ZDE.

V přípravě s Vratimovem

Pro vyzkoušení připravenosti hráčů si MFK Havířov pozval na přípravný zápas hosty z FC Vratimov. Za domácí tým nastoupili s výjimkou Lisického, všichni potenciální hráči základního kádru, včetně dalších hráčů, kteří mají zájem to u Indiánů zkusit. Trénér Miroslav Matušovič i přes příznivý výsledek komentoval rezervy ve hře s důrazem na zlepšení komunikace a individuální řešení herních situací. Také hosté nasadili postupně všechny hráče, které s sebou na utkání přivezli.

I přes skromnou návštěvu měl zápas dobrou atmosféru a pohledné šance, které vyústily ve vítězství domácího týmu přes nevyužité šance zejména Förstera, který měl tentokrát nepřesnou mušku. Skóre utkání se zastavilo po 90 minutách na ukazateli 3:0.

Sestava: Slavík, Švábík, Bialek, Skoupý K., Skoupý L., Cenek, Uher, Zupko, Wojnar, Förster, Wicky ( Klejnot, Omasta, Cigánek, Lišaník – všichni 2. poločas)

Branky: 14″ Wicky , 65″ a 80″ Lišaník

[envira-gallery id=“11234″]

Sestřih zápasu 21. kola divize E

Díky volnu přinášíme již dnes sestřih ze zápasu mezi MFK Havířov a FK Šumperk.

 

Informace pro veřejnost !!!

Rádi bychom vás pozvali na zápas našeho týmu proti FK Šumperk, který se odehraje v neděli 16.4. v 10:15h na Městském fotbalovém stadionu v Prostřední Suché . Při této příležitosti slavnostně otevřeme v 9:00h  městem nově zrekonstruované společenské zázemí ( restaurace) za účasti náměstka Ing. Karla Šlachty. Toto zařízení ( restauraci ) bude provozovat MFK Havířov ve spolupráci s firmou Stramis drinks.
Všichni jste vítání.

Pozvánka na příští domácí utkání

Na následující utkání Vás zvou Tomáš Uherčík a Pavel Rohel

Starší žáci nadělovali, mladší vybojovali bod

V krajském přeboru bodovaly oba týmy. Starší žáci deklasovali Nový Jičín a předskočili ho v tabulce, mladší remizovali.

MFK Havířov U15 – Nový Jičín U15 7:1 (2:0)

Branky: Dvořák Ivo 2, Kisza Martin 2, Helebrand Michael 2, Holiš Petr.

MFK Havířov U13 – Nový Jičín 5:5 (1:1)

„V celém utkání měli mírně navrch hosté. My jsme v defenzívě tropili spoustu individuálních chyb, za což nás soupeř s přehledem trestal. Měli jsme problémy s přechodovou fázi, kde nám vázla mezihra. V prvním poločase jsem nebyl spokojený s nasazením týmu, od nás mdlý výkon. Na náš vedoucí gól hosté reagovali vyrovnáním těsně před koncem. Druhá půle nabídla svižnější fotbal, nepříznivý průběžný stav 1:3 se nám podařilo vyrovnat. Bohužel nás soupeř přitlačil a dokázal se opět dostat do dvoubrankového vedení. Tenhle tým však hraje až dokonce, více jsme se tlačili do zakončení a v posledních šesti minutách skóre opět vyrovnali. Měli jsme na to ještě dát vítězný gól, štěstí jsme už však neměli. Vcelku dobré utkání proti kvalitnímu soupeři, jsem rád, že ani za nepříznivého stavu jsme nesložili zbraně a opět hráli naplno až dokonce,“ řekl trenér Petr Válek.

Branky: Pomykacz Jan 4, Schauer Adam

Sestava: Kratochvíla Rostislav (Šuniar Tomáš) – Běčák Martin, Pomykacz Jan, Čípel Matyáš, Holínka Michal, Venglář Filip, Kurečaj Daniel, Sýkora Milan, Počil Jakub, Toman Vojtěch, Jícha Daniel, Schauer Adam, Baloun Michal.

Starší dorost poporvé vyhrál, mladší doma bez bodu

MFK HAVÍŘOV U19 – FK KRNOV U19 1:0 (0:0)

Ve slepené sestavě, vydřelo domácí mužstvo výhru v tropickém počasí. Obě mužstva si vypracovala pár gólových příležitostí, ale jen jednu z nich proměnil v 70. minutě Baláž a do konce zápasu domácí hráči disciplinovaně udrželi vítězství, které je teprve první v této sezóně. Pochvalu zaslouží hlavně obranná čtveřice a brankář.

Branka: 70. Baláž

Sestava: Štromp – Montag, Všetička, Šeda, Harbáček – Krejčiřík, Běčák, Klus (Cavalcante), Križnanský – Baláž, Poncza.

MFK HAVÍŘOV U17 – FK KRNOV U17 2:3

„Bohužel jsme nedokázali navázat na výkon z předchozího utkání.Prvních 20 minut byl soupeř aktivnější a nám se nedařilo vůbec nic.Potom se obraz hry srovnal,ale bylo to hodně nervozní a soupeř byl u míče vždy o něco dřív.První branku dal soupeř a nám se podařilo do poločasu vyrovnat zásluhou Jakuba Pomykacze.Druhou půli jsme začali sice lépe,ale po chybě jsme znovu inkasovali amuseli jsme znovu dorovnávat,kdy po centru se trefil hlavou Matěj Cenek.Už to vypadalo na remízu.Udělali jsme však hrubou chybu po rozehrávce trestného kopu na polovině hřiště ,kdy se míč odrazil k protihráči a ten šel sám na brankaře a proměnil minutu před koncem zápasu.Bzlo vidět ,že to kluky hodně mrzí,bylo spoustu šancí,kdy jsme mohli dát branku,jenže chybělo trochu toho štěstí,“ řekl po zápase trenér Zoltán Beňo.
Branky: Pomykacz Jakub, Cenek Matěj
Sestava:  Mišovic Martin – Doseděl Ladislav, Turoň Jakub, Machut Rudolf, Carnevale Dennis, Dvořák Ivo, Pomykacz Jakub, Toman Dominik, Cenek Matěj, Hruboň Tomáš, Kaplan Lukáš.
Nahradníci: Novotný Pavel, Gabovič Jakub, Cyrus Dominik, Jelassi Adam, Daněk Sebastian, Neuman Daniel.